Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Piotr Białczyk
Piotr Białczyk
|
aktualizacja

Biedroń pisze do papieża Franciszka. "Wierzę, że Kościół nie jest zły"

33
Podziel się

Robert Biedroń napisał list do papieża Franciszka. Lider Wiosny przypomniał w nim o wypowiedzi abp Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" oraz o wydarzeniach podczas Marszu Równości w Białymstoku. - Wierzę, że Kościół jako wspólnota wiernych nie jest zły - przyznał polityk.

Robert Biedroń napisał list do papieża Franciszka
Robert Biedroń napisał list do papieża Franciszka (East News, Łukasz Szeląg/Reporter)
bELileSZ

Biedroń po wydarzeniach na Podlasiu zapowiadał, że zamierza się zwrócić do Watykanu z prośbą o zajęcie się sprawą. - Uczestnicy marszu zostali brutalnie pobici dlatego, że protestowali przeciwko nienawiści i przemocy, a na ustach mieli jedno hasło: równości praw dla wszystkich, niezależnie od płci czy orientacji seksualnej - napisał lider Wiosny w środę.

Europoseł dodał, że "atmosfera dyskryminacji oraz rosnącej nienawiści - prowadząca do aktów fizycznej przemocy - stoi w konflikcie z podstawowymi wartościami humanistycznymi oraz chrześcijańską ideą miłości bliźniego".

bELileTb

- Wiem, że Wasza Świątobliwość jest sojusznikiem wszystkich tych, którzy walczą o równość, szacunek i świat wolny od przemocy. Niestety, nie można tego powiedzieć o wszystkich przedstawicielach Kościoła Katolickiego w Polsce - przyznaje w liście do papieża europoseł. I przypomina słowa abpa Marka Jędraszewskiego z homilii w intencji Powstańców Warszawskich w Bazylice Mariackiej.

Zobacz także: Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - mówił podczas kazania Jędraszewski. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

bELileTh

Biedroń wspomniał także o ogłoszeniu duszpasterskim jednej z białostockich parafii po Marszu Równości. Duchowni pisali wtedy do wiernych z "wyrazami uznania i podziękowania dla wszystkich, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją".

- Chciałbym przekazać Waszej Świątobliwości wyrazy głębokiego zaniepokojenia faktem, że przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Polsce gloryfikują stosowanie przemocy - napisał Biedroń.

Lider Wiosny zwrócił się także do Franciszka o "wyraźne potępienie" wypowiedzi niektórych polskich hierarchów oraz i "wszelkich podobnych" stanowisk przedstawicieli Kościoła Katolickiego, jak i o "reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła".

bELileTi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELileTC
KOMENTARZE
(33)
Polsk
2 lata temu
ZAKAZ PEDAŁOWANIA !!!!!
cros
2 lata temu
Szok, jak nisko można upaść!
Salomon
2 lata temu
"Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha."
bELileTD
Gość
2 lata temu
Wg statystyk, w kościołach i klasztorach zakonnych w Australii, od 30 - 40 % księży i zakonników, to pedofile. Jak myślicie, czy w polskich kościołach i zakonach statystyki są inne? Jeśli 100 000 polskich kleryków nie ma żon, to problemy seksualne muszą załatwić między sobą lub z dziećmi. Dlatego w telewizji oni najbardziej znają się na sexie. Seks i polityka zajmuje im 99 % czasu, a na modlenie zostaje zaledwie 1%. Katolicy, chodźcie do kościoła i módlcie się za siebie, ale na tacę nie dawajcie. Dlaczego ksiądz nie może iść do pracy przy betoniarce na 12 godzin, a potem po pracy modlić się za swoje i nasze grzechy? Przy betoniarce będzie miał wodę, słońce i plażę przez cały dzień i czas na pokutę za swoje grzechy. Nie dawajcie na tacę. Niech to będzie wasze pierwsze i najważniejsze przykazanie boskie. Amen
aaa
2 lata temu
Przepros za przemoc wobec najbllizszych
hahhaa
2 lata temu
Biedron wierzacy???
Bard
2 lata temu
Choroba głowy...
leon
2 lata temu
biedroń napisz do swoich z kolorowych flag , niech z naszej religii nie kpią niech nas nie prowokują a na śmierć starszych ludzi niech nie czekają
ON ONO ONE
2 lata temu
EIPUŁG EJUH ĄCHC ATYROK I YZDAŁW YŁADEP
straszne
2 lata temu
Co to się dzieje w tym kraju, zboczki i komuniści chcą władzy!
Oki
2 lata temu
Tylko chemiczna kastracja może uratować Roberta
marek
2 lata temu
pozwólcie kościołowi opuścić granice polski :-)
kiedy ??
2 lata temu
Biedroń kiedy ty wyjdziesz za mąż ??
bELileTv
21
2 lata temu
Barania kiszka odchodowa zdrożała
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić