o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Bielsko-Biała. Nieoczekiwany finał zbiórki dla 99-letniej pani Ewy

305
Podziel się

Pani Ewa z Bielska-Białej została okradziona z oszczędności życia. 99-latka padła ofiarą bezdusznych złodziei. Polacy przejęli się losem mieszkanki Bielska-Białej i zorganizowali zbiórki na jej rzecz. Pieniędzy jest tak dużo, że powstanie Fundusz imienia Babci Ewy, który ma pomagać starszym i potrzebującym osobom. W ciągu tygodnia zebrano zawrotną sumę 600 tys. złotych.

Bielsko-Biała. Nieoczekiwany finał zbiórki dla 99-letniej pani Ewy
(fundacjasercadlamaluszka.pl)
bDpcayBh

Pani Ewa z Bielska-Białej została w bardzo przebiegły sposób okradziona. 6 września do jej mieszkania weszły dwie osoby podające się za pracowników spółdzielni. Kobieta i mężczyzna chcieli rozmawiać w sprawie rzekomego remontu. Kiedy pani Ewa chciała o to spytać sąsiadów, zagrodzili jej drogę i nie pozwolili wyjść z mieszkania.

Para oszustów przetrzymywała panią Ewę w łazience. Tam mówili o zmianach, jakie zajdą po odnowieniu lokalu. W tym czasie ich wspólnicy plądrowali mieszkanie. Udało im się ukraść 4 tys. złotych, czyli oszczędności życia staruszki.

Kiedy sprawa pani Ewy została nagłośniona w mediach, powstał pomysł zbiórki pieniędzy. Początkowo planowano uzbierać 4 tys., ale taką kwotę uzyskano już po pół godzinie, a liczba wpłat wciąż rosła.

bDpcayBj
Zobacz także: Zobacz także: Złodziej tylko czeka na okazję. Jak nie dać się okraść

Nie tylko Bielsko-Biała żyła sprawą 99-latki. Pieniądze wpłacali Polacy z każdego zakątka kraju. Bielska Fundacja "Serca dla Maluszka" podała, że po tygodniu udało się zebrać 500 tys. złotych. Równolegle do ich akcji, drugą zbiórkę prowadził youtuber Łukasz Jakóbiak. Jemu udało się zebrać w ciągu pięciu dni ponad 100 tys. złotych.

Chyba nikt nie spodziewał się tak ogromnego odzewu. Fundacja z pozyskanych środków zapewniła pani Ewie to, czego jej ostatnio najbardziej brakowało. Przelewami opłaca też wszystkie rachunki i należności.

Pani Ewa ma teraz aparat słuchowy, zapewnione leczenie oraz remont mieszkania. Do 99-latki regularnie przychodzi także opiekunka pani Danuta, która sprząta, gotuje, rozmawia ze starszą panią i zapewnia jej towarzystwo.

bDpcayBp

Opieka lekarska to jest w pierwszej kolejności. Mamy już lekarza, mamy osobę, która zajmie się słuchem pani Ewy. Potrzeby życiowe ma już zapewnione - mówi Ewelina Kliś z Fundacji "Serce dla Maluszka".

Fundacja nie spodziewała się, że kwota, którą otrzyma, będzie tak wielka. 600 tys.zdecydowanie przerasta zapotrzebowanie jakie ma skromna, 99-letnia kobieta. Planowane jest założenie specjalnego funduszu, który mógłby pomagać innym potrzebującym. Fundusz imienia Babci Ewy miałby wspierać finansowo inne starsze osoby, którym brakuje środków na jedzenie czy opiekę lekarską.

Powstała idea - to będzie z panią Ewą konsultowane - by utworzyć Fundusz imienia Babci Ewy i żeby osoby starsze w ciężkiej sytuacji materialnej mogły się zwracać po zapomogę - mówi Ewelina Kliś.

bDpcayBq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDpcayBK
KOMENTARZE
(305)
xyz
rok temu
super ludziska, oby tak dalej
Góral
rok temu
Gdzie w tym wszystkim policja??
zzt.
rok temu
Na te zebrane pieniądze też już jest chętny zapewne. Trzeba uważać! Swoją drogą oszczędności całego życia w kwocie 4 tys. zł. ? To tylko w Europie Wschodniej możliwe. Te wytlenione panie od prezesa Glapińskiego zarabiają tyle w dwa dni.
bDpcayBL
Patryk
rok temu
No przepraszam bardzo. Skoro dla tej kobiety zbierano to jakim prawem zmienia się cel? To jest zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania a za to jest sąd! Złodzieje już się zlecieli jak zobaczyli, że będzie co przewalać jak fundację się założy. Ktoś uznał, że dla niej to za dużo i kładzie na tym łapę. Poodcinał bym te łapska razem z łbem a wielkie słowa o szczytnych celach to jawna manipulacja.
swert
rok temu
Proszę wszystko oddać pani Ewie a nie kombinować. Niech sama decyduje. Ludzie dawali na nią a nie na jakieś fundacje. Co za oszustwo i jakim prawem cwaniaki mają decydować komu ile ???.
Najnowsze komentarze (305)
miecio
rok temu
A to sie zlodzieje ciesza....Staruszka juz forse odzyskala wiec nikt nie bedzie ich szukac...Moga spokojnie okradac inne...ludziska i tak potem sie zloza...
Bóg zapłać
rok temu
Kasa już przekazana do Caritasu. Dobra wiadomość, że za opiekę Pani Ewa musi Caritasowi dopłacać tylko 200 zł miesięcznie.
Jdjdj
rok temu
Pabi Bacia Ewa Lepsza od Owsiaka ! Owsiak zbiera 150mln przy takiej tubie propangandowej wartej z tej kwoty, a Pani Ewa uzbierala 600tys bez zadnego wspatcia marketingowego !
czytaciel pis...
rok temu
Już skarbówka położyła łapę.
plus
rok temu
"Fundusz imienia Babci Ewy miałby wspierać finansowo inne starsze osoby, którym brakuje środków na jedzenie czy opiekę lekarską." W państwie powszechnej szczęśliwości i dobrobytu, brakuje środków na jedzenie czy opiekę lekarską ?
Konfucjusz
rok temu
Jak to się wszystko fajnie czyta, ktoś został ograbiony z oszczędności a wspaniali ludzie politowali się zrobili zbiórkę pieniędzy i uzbierali tym 600 tyś zł. Pytanie tylko czy co kolwiek dostanie. Pamiętacie jak kiedyś jakąś kolumna jadąca z politykami zniszczyła gościowi cinquecento, ponoć internauci zebrali też pokaźną sumę której poszkodowany do tej pory na oczy nie widział. Podejrzewam że to ściema grubymi nićmi szyta!!!!!
Kapłan
rok temu
Część pieniędzy powinien otrzymać Kosciół.
Darek
rok temu
Super ale na opiekunki trzeba uważać. Do mojego ojca przychodziła jedna i robiła za jego pieniądze zakupy też dla siebie.
bDpcayBD
Jony anonim
rok temu
Super ze ludzie jej pomogli nalerzalo sie to tej babuni a zlodziei zlapac i do paki z nimi tam jest ich miejsce !!!
attrrramentow...
rok temu
A może to Pani Ewa by zadecydowała z kim ma się podzielić? Przecież ma sprawny umysł. A może ma jakieś marzenia, które udałoby się spełnić w jesieni życia.
biedna pani b...
rok temu
Jak powstał oficjalny fundusz z nazwą, to ktoś będzie nim zarządzał i... kasa się będzie kręcić, a "koszty prowadzenia" narastać. Jeszcze fiskus po swoje łapę wyciągnie.
Wzruszona
rok temu
Bardzo się cieszę, że udało się tyle zebrać!!! Jako jeden z darczyńców uważam, że utworzenie funduszu to super pomysł. Babcia Ewa z pewnością z dobrego serca chciałaby z tych pieniędzy pomóc rodzinie, ale ja się pytam, gdzie była ta rodzina wcześniej???!! Przekazanie całej kwoty starszej Pani spowoduje, że rodzinka się ucieszy, a ona nadal będzie żyła w ubóstwie. Uważam, że dużo lepszym pomysłem jest regularne pokrywanie potrzeb Pani Ewy i innych potrzebujących pod niezależną (od rodziny) kontrolą fundacji.
Gosia
rok temu
Wielki buziak dla Pani-Babci Ewy i wyrazy szacunku oraz życzenia zdrowia i pogody ducha . Jest cudowną kobietą .
1234
rok temu
A ja nawet 4 tys nie uzbieram bo moja emerytura po 40 latach pracy to 1500 zł ja k żyć a wszystko co się dzieje w życiu musi być poparte finansami inaczej się moralnie upada
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić