REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Seweryn Dracki23.11.18 (08:15)

"Black friday". Specjalista ma dla ciebie złotą radę

O "black friday" przeczytałeś pewnie w tym tygodniu już prawie wszystko. Promocje, okazje, gratisy. A czy miałeś chwilę refleksji żeby zastanowić się nad tym, jak nie nabrać się na chwyty marketingowe?
iStock / iStock.com

Tu z pomocą przychodzi prof. Dariusz Doliński, specjalista w zakresie psychologii zachowań społecznych, który w rozmowie z "Wysokimi Obcasami Extra" podzielił się pewną radą. W wywiadzie dotyczącym trudnych relacji z manipulującym szefem, podkreślał znaczenie refleksyjności, która może być też bardzo ważna (choć nie jest łatwa) również przy podejmowaniu zakupowych wyborów.

- Wyobraźmy sobie, że trafia pani na okazję: "Kup jedną bluzkę, a drugą dostaniesz gratis" - zaproponował.

REKLAMA

- Nie jest mądre ani natychmiastowe kupienie tej bluzki po to, by dostać tę drugą gratis, ani powiedzenie: "Nie, to na pewno jakaś sztuczka, ja w to nie wchodzę". Mądre jest pomyślenie: "Czy gdybym tę bluzkę dostała w prezencie, tobym ją nosiła?".

_- Jeśli tak, to prawdopodobnie warto kupić tę bluzkę, by dostać drugą tak fajną w innym kolorze. Jeśli nie, to choćby pierwsza była za złotówkę, a druga za darmo, nie ma sensu ich kupować _- wyjaśnia profesor.

Generalna rada przed, w trakcie i po "black friday" zawiera się pewnie w słowach: - Jeśli coś budzi choćby cień naszych wątpliwości, to powinniśmy się zatrzymać i pomyśleć, jakie są konsekwencje określonego działa, a jakie odmówienia przez nas takiego działania. Im częściej zaczniemy tak robić, tym szybciej wejdzie nam to w nawyk. I umożliwi nieuleganie niechcianym wpływom - radzi specjalista.

Refleksyjny oddech zaczerpnięty? Do promocji, gotowi? "Black friday" start!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij