REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Patryk Kowalski18.08.19 (14:54)

"Bóg chaosu" może uderzyć w Ziemię w 2036 roku

"Bóg chaosu" to wielka asteroida 99942 Apophis. Eksperci NASA twierdzą, że w za 10 lat minie Ziemię. Jedna w drodze powrotnej "Bóg chaosu" może uderzyć w naszą planetę, bo zmieni się kurs asteroidy. Zagrożenie ma nadejść w 2036 roku.
dottedhippo / iStock.com

Według specjalistów zagrożenie jest bardzo realne. Według analizy przeprowadzonej przez naukowców, asteroida 99942 Apophis, nazywana "Bogiem chaosu", minie naszą planetę w 2029 roku. Skała ma średnicę aż 340 metrów, a odległość w jakiej znajdzie się od Ziemi wyniesie około 30 tys. kilometrów.

Ucierpieć może cała planeta. Eksperci uważają też, że skała klasyfikowana jako Potencjalnie Niebezpieczna Asteroida (PHA) może bezpośrednio zderzyć się z Ziemią w 2036 roku. Kolizja miałaby się wydarzyć podczas jej podróży powrotnej. Wszystko przez zmianę orbity po bliskim kontakcie z Ziemią.

REKLAMA

Wiemy już, że bliskie spotkanie z Ziemią zmieni orbitę Apophisa. Ale nasze modele pokazują też, że zmienić może się sposób obracania się asteroidy i możliwe, że nastąpią pewne zmiany powierzchni, takie jak małe lawiny - powiedział astronom Davide Farnocchia z Centrum Near-Earth Object Studies JPL w Pasadenie, ośrodka należącego do NASA.

Zobacz także: Leci z prędkością 17 tys. km/h. NASA wydała komunikat

NASA przygotowuje się na zderzenie. Naukowcy opracowują plan, dzięki któremu w przypadku realnego zagrożenia możliwa byłaby zmiana toru lotu asteroidy. Jedną z analizowanych opcji jest np. uderzenie w skałę bezzałogowym statkiem kosmicznym. Taka kolizja sprawiłaby, że "Bóg chaosu" diametralnie zmieniłby kierunek przemieszczania się - donosi express.co.uk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij