Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Bohaterski policjant. Rzucił się na pomoc 3 dzieciom i dziadkowi

28

Dzielnicowy z Sopotu wypoczywał na plaży w Sobieszowie, gdy zauważył tonące dzieci i próbującego im pomóc dziadka. Niewiele myśląc, rzucił się na ratunek, dzięki czemu nie doszło do tragedii. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Bohaterski policjant. Rzucił się na pomoc 3 dzieciom i dziadkowi
(Policja)

Podczas urlopu aspirant Rafał Dąbrowski zauważył trójkę dzieci, które kurczowo się siebie trzymały. Znosiła je fala i co chwilę znikały pod powierzchnią wody. Za nimi płynął ich dziadek, który wołał o pomoc.

Policjant kazał żonie wezwać ratowników. Sam bez chwili wahania wbiegł do wody i ruszył z pomocą. Tam gdzie były dzieci i ich dziadek, było już bardzo głęboko. Gdy funkcjonariusz się do nich zbliżył, rzucił im dmuchane koło.

Na miejsce dopłynął ratownik wodny i przejął całą czwórkę. Okazało się jednak, że oprócz aspiranta na pomoc ruszył także inny mężczyzna, ale w pewnym momencie on sam zaczął jej potrzebować. Na szczęście na plaży był też emerytowany policjant z Bydgoszczy, który wyciągnął go na brzeg.

Również sam Dąbrowski o mało nie przypłacił pomocy życiem. W pewnym momencie w głąb morza porwała go fala wsteczna. Całe szczęście ratownicy zdołali pomóc także bohaterskiemu policjantowi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Wielka akcja oczyszczania wód

Uratowane dzieci na szczęście nie wymagały pomocy medycznej. Zostały one przekazane rodzicom, którzy byli na plaży. Ich dziadek oraz mężczyzna, który ruszył na pomoc trafili do szpitala.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić