o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Brytyjczycy chcą odwołania mistrzostw świata w Rosji. Miarka się przebrała

113
Podziel się

Coraz więcej polityków w Wielkiej Brytanii apeluje o przesunięcie terminu mundialu i odebranie Rosjanom organizacji turnieju.

Brytyjczycy chcą odwołania mistrzostw świata w Rosji. Miarka się przebrała
(PAP/ITAR-TASS, Mikhail Metzel)
bDUAQBEB

To już nie są pojedyncze głosy czy rzucane półgębkiem propozycje. Wielu parlamentarzystów jasno stawia sprawę - mundial nie powinien odbyć się w Rosji. Mają świadomość, że nie da się do czerwca, kiedy mistrzostwa mają się rozpocząć, znaleźć kraju gotowego do przeprowadzenia zawodów. Dlatego postulują również przesunięcie piłkarskich mistrzostw na 2019 rok.

Myślę, że powinniśmy poważnie zastanowić się nad skoordynowaną akcją w FIFA i porozmawiać o przeniesieniu Pucharu Świata na 2019 rok i goszczeniu go w innym kraju lub krajach - powiedział poseł Partii Pracy Aberavon Kinnock, cytowany przez "Evening Standard".

Między Londynem a Moskwą "poszło na noże" po ataku na Siergieja Skripala. Były rosyjski szpieg i jego córka zostali zatruci na terenie Wielkiej Brytanii niezwykle silną substancją i walczą o życie. Brytyjski rząd ogłosił, że zbojkotuje imprezę w Rosji i nikt z władz w Londynie nie pojedzie na mundial. Jednak parlamentarzyści są dużo bardziej stanowczy.

bDUAQBED

*Porównują sytuację do igrzysk w Berlinie w 1936 roku. * Przeciwnicy mundialu w Rosji zdają sobie sprawę z tego, że wymiar sportowy turnieju jest dla Rosji drugorzędny, a Władimir Putin ma swój własny plan co do rozpoczynających się 14 czerwca mistrzostw.

Jestem bardzo zaniepokojony, że Putin wykorzysta Puchar Świata w taki sam sposób, w jaki Hitler wykorzystał Igrzyska Olimpijskie w Monachium w 1936 roku - jako ćwiczenie z zakresu public relations na rzecz brutalnej dyktatury - powiedział "Guardianowi" poseł Ian Austin.

Padła propozycja, by brytyjski parlament zajął się sprawą mundialu. Poseł John Woodcock chce, by odbyła się debata nad tym, czy rząd w Londynie powinien zwrócić się o wsparcie do sojuszniczych krajów w sprawie odroczenia mistrzostw świata lub przeniesienia ich do innego państwa niż Rosja.

bDUAQBEJ
Zobacz także: Zobacz także: Rosyjski kibic: Jeśli ktoś będzie szukał kłopotów, to je znajdzie

Gabinet Teresy May umył wcześniej ręce twierdząc, iż to sprawa federacji piłkarskiej. Teraz jednak pod naciskiem opozycyjnych labourzystów może zacząć zmieniać zdanie. Tym bardziej, że szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson ostrzegł angielskich kibiców przed wyjazdami do Rosji, w której po ostatnich wydarzeniach mogą się spotkać z jawną wrogością.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUAQBEK
bDUAQBFe
KOMENTARZE
(113)
niedlaangoli
3 lata temu
Co nas obchodzi Londyn mam nadzieje ze Polska nie bedzie sie pucowac za nich ,oni nas okrywaja hanba mimo walki o Londyn tego sie nie zapomina ,kij im w oko niech zrobia z islamistami sobie turniej ,brawo RUSIE !
Mika
3 lata temu
Tak interesuja mnie te angielskie problemy, jak ich interesowaly Polskie w 39. Pies was angole.
prf
3 lata temu
Niech politycy zajmą się polityką,a sportowcy sportem.
bDUAQBFf
Qq
3 lata temu
Ludzie, Putin prowadził wojnę z Ukrainą a olimpiada się odbyła co kiedyś było nie do pomyślenia...a teraz mistrzostwa mu odbiorą...
Analityk
3 lata temu
Zmasowany atak na Rosje z siegnieciem po najciezszy kaliber - odebranie organizacji mundialu, przy braku dowodow i bez przeprowadzenia sledztwa, a wszystko z powodu jakiegos tam szpiega (osoba prywatna !) nasuwa podejrzenie o prowokacje brytyjskich sluzb.
Najnowsze komentarze (113)
Edzio
3 lata temu
A co ma sport do polityki?
Kamil
3 lata temu
A moze odrazu wypowiemy wojne za zdrajce rosji,bo anglia tak sobie zyczy.
Zdenko
3 lata temu
Dlaczego wewnętrza polityka jedengo kraju i związana z tym walka o stołki mają wpływac na imprezę całkowicie niezwiązana z polityką? Chcieli opuścić Unię- to niech odejdą. Ale mimo tego, że nam pogardzili to chcą jeszcze narzucać swoje widzimisię.
wazon
3 lata temu
A niech się zgłoszą do Czercila po poradę !/
Gość
3 lata temu
Sport to nie
Dr.fumanchu
3 lata temu
Ye8ac angoli i caly ten zdychajacy zachod
PiesIchBal
3 lata temu
Tak powinna nas interesowac anglia, jak my ich intersowalismy w 39
zk
3 lata temu
Jak czytam te wpisy i ciągły atak na Putina,to zastanawiałem się od kiedy to nastąpiło.I nijak nie chce być inaczej tylko od czasu jak Putin pogonił pewną nację która za bezcen od pijaka Jelcyna wykupiła rosyjski przemysł.Oj boli to panowie Chodorkowscy,Sorosowie i tp..Przy okazji widać kto siedzi u was w kieszeni
bDUAQBEX
ziut
3 lata temu
Amerykanie wtrącali się do polityki państw ameryki łacińskiej łącznie z wprowadzaniem rządów wykonujących ich polecenia i jakoś nikt nie chciał odwoływać olimpiady.Rosjanie wkroczyli do Afganistanu od razu bojkot.Tu zlikwidowali jakiegoś zdrajcę ,bojkot.A niby Anglicy tego nie robią.Skąd takie zakłamanie?A może raz w końcu skończyć z mieszaniem polityki że sportem.
karambol....
3 lata temu
historia lubi się powtarzać !!!!.... to jest prawda = zagłada wisi od strony Putina .
ker
3 lata temu
A swoją drogą kto przyznaje takiemu krajowi wielkie imprezy sportowe. Oczywiście za grubą łapówkę!
bolszewizm
3 lata temu
ROSYJSKI bochater ma się nieźle a reszta ludu cierpi
PIETJA
3 lata temu
NADESZŁA PORA BY SIĘ ZJEDNOCZYĆ I POKAZAĆ TEMU DYKTATOROWI GDZIE JEST JEGO MIEJSCE TO MUSIAŁA BY BYĆ WSPÓLNA RZECZ A RESZTĘ DOKOŃCZĄ WEWNĄTRZ PRZECIWNICY TEGO TYPA I TAK PADNIE STRACHLIWA (mocarska) ROSJA której nie zdążył zniszczyć GORBACZOW
Cyngiel OjDyr...
3 lata temu
Ja na mundial jadę i mam już hotel zarezerwowany . Póki co przez politykę Zachodu wobec Rosji jestem ciągle stratny . Od 5 lat jakieś 100 patoli straciłem i nikt się mnie nie spyta czy można mi jakoś to zrekompensować . Po za tym wolę mieć przyjaciół blisko a wrogów wcale . Brytyjczycy zawsze mieli nas za "głupią , pijaną małpę z brzytwą " a Rosja tylko nas przygarniała jak już byliśmy podawani na tacy .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić