o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Chodził po pokojach i strzelał. 4 osoby zabite w motelu w Darwin w Australii

56
Podziel się

Co najmniej cztery osoby zostały zastrzelone w Darwin w Australii. Napastnik chodził po motelu i strzelał. Szukał ponoć konkretnej osoby. Został aresztowany.

Chodził po pokojach i strzelał. 4 osoby zabite w motelu w Darwin w Australii
(East News, Australian Broadcasting Corporation via AP)
bDUjVZnV

Strzelec był uzbrojony w strzelbę. We wtorek przed godziną 18:00 lokalnego czasu (10:30 czasu polskiego) wszedł do Palms Motel i otworzył ogień. Jeden ze świadków relacjonuje, że strzelał po kolei do drzwi wejściowych do pokoi. Inny świadek stwierdził, że był tak spokojny, że wezwani na miejsce policjanci przeszli obok niego, nawet nie podejrzewając, że to on może być poszukiwaną osobą.

Ostrzelał wszystkie pokoje, chodził i kogoś szukał. Strzelał do każdego pokoju, potem widzieliśmy, jak szybko wskakuje do swojego pikapa i odjeżdża – powiedział świadek.

W całym mieście zablokowano drogi. Rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania podejrzanego. W końcu mniej więcej godzinę później został aresztowany. Jak poinformowała policja, jest to 45-letni mężczyzna, którego w styczniu warunkowo zwolniono z więzienia. Podejrzany nosił elektroniczną obrożę na nodze. Po aresztowaniu zabrano go do szpitala, do którego trafiły też dwie ofiary.

bDUjVZnX
Zobacz także: Zobacz też: Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Nasza relacja

To nie był terroryzm. Premier Australii Scott Morrison, który w chwili strzelaniny przebywał w Londynie, został poinformowany przez służby, że atak nie miał charakteru terrorystycznego. Motywacja sprawcy nie jest na razie znana.

Chcę przekazać kondolencje i wyrazy współczucia wszystkim mieszkańcom Terytorium Północnego, szczególnie tym w Darwin. To bardzo zżyta ze sobą społeczność, wiem, że będą wstrząśnięci tymi wydarzeniami – oświadczył premier Morrison, którego cytuje news.com.au.

bDUjVZod

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUjVZoy
KOMENTARZE
(56)
tak uważam
2 lata temu
Pewnie żony szukał ...
czarna masa
2 lata temu
mówią, że atak nie miał charakteru terrorystycznego. Motywacja sprawcy nie jest na razie znana.-no to jak w końcu jest?
zbb
2 lata temu
a jaki mial kolor skóry ?
bDUjVZoz
Marta_M
2 lata temu
Rolnik szukał żony
napastnik
2 lata temu
Oczywiście, że to nie byl terroryzm, przecież wyraźnie napisano NAPASTNIK.
Najnowsze komentarze (56)
Donpol
2 lata temu
Szukał kogo napiszcie bo on nie miał krzyża
Teoj nick
2 lata temu
Bo terroryzm zostal sprytnie powiazany z jedna grupa spoleczna, bialy morduje to jest to incydent
POhybel
2 lata temu
Motywacja Abudallaha nie była znanana tylko czesto chodził do meczetu i ogladał ulice Sezamkową
sad
2 lata temu
"to nie był terroryzm" a kto cię pytał premierku? Co tak nerwowo?
ogłupiały
2 lata temu
Jak to nie był atak terrorystyczny to wszystko gra - Super. ( Nie rozumię tej logiki - wszystko co przyczynia się do śmierci ludzi jest godne najwyższego potępienia .- Jaki sens jest czynienia różnicy ? Czy człowiek chory psychicznie jest lepszy od terrorysty ? )
gosc
2 lata temu
to klamstwo..mieszkam tu....facet zabil 4 osoby w roznych miejscach miasta Darwin...zostal aresztowany po tym jak sam zadzwonil na paly...Tak wlasnie powstaje klamliwa dezinformacja...pozornie to nie wazne ale ...tylko pozornie...
dat
2 lata temu
od razu jak jest podejrzenie o zamach, wladze mowią po 5 minutach od zdarzenia, że to nie był zamach. TAk? A skąd od razu po wydarzeniu mają dowody???
venom
2 lata temu
Fake news, przecież w Australii broń jest zabroniona, to nie mógł chodzić z bronią i strzelać...
bDUjVZor
Zab
2 lata temu
Mind control Kontrola ludzi przez biede strach I chaos Tylko Prawda Swiat oswobodzi od biblijnego szarlatana
sdfsdf
2 lata temu
Żony szukał... i jej kochasia. Miał namiary na motel, ale już nie na konkretny pokój.
id
2 lata temu
Mam nadzieję sprawca nie leży w 1 pokoju z ofiarami w szpitalu...
Dobre
2 lata temu
Strzelec miał strzelbę
Driss
2 lata temu
Gdyby któryś z tych gości-normlanych ludzi miał przy sobie broń, dawno ten kryminalny gamoń był;by w piekle a tak zginęło kilka niewinnych osób. Tak lewactwo rozbraja cały świat, wmawiając normalnym ludziom, że nie mają prawa do obrony, sprowadzajac do tego niebezpiecznych ludzi do wielu krajów.
zaniepokojony
2 lata temu
"Z chwilą wejścia w życie wytycznych NFA (które, gwoli formalności, nie były kawałkiem tradycyjnej legislacji, lecz dżentelmeńską umową pomiędzy stanami) nielegalne stało się posiadanie znakomitej większości konstrukcji samopowtarzalnych, w tym zwłaszcza modeli szybkostrzelnych, zasilanych magazynkami o dużej pojemności. Przy okazji uruchomiono także centralny rejestr właścicieli broni krótkiej i długiej, zaostrzono procedury nabywcze (cedując na organy policji obowiązek zatwierdzania transakcji i ustanawiając miesięczny okres wyczekiwania na odbiór zakupionej broni), oraz wprowadzono standardową kategoryzację pozwoleń na sportowe, kolekcjonerskie i łowieckie z jednoczesnym zakazem wydawania licencji do ochrony osobistej lub do ochrony mienia" Dostęp ograniczony jak w Polsce a ten skądś miał broń i zabijał,no jak to się stało ? Dlaczego służby które przecież odpowiadają za bezpieczeństwo obywateli nie powstrzymały go przed rozpoczęciem strzelaniny ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić