Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Co jeść na śniadanie, by schudnąć jak najszybciej?

4
Podziel się

Śniadanie składające się z możliwie największej ilości białka nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale również wspiera leczenie cukrzycy typu 2. Najlepiej działa białko serwatkowe znajdujące się przede wszystkim w mleku, jogurtach i serach - twierdzi dr Daniela Jakubowicz, prowadząca badania na Uniwersytecie Medycznym w Tel Avivie.

różne sery
różne sery (Shutterstock.com)
bEUJaQLF

Białko serwatkowe działa lepiej niż jakiekolwiek inne. Nawet jajka czy tuńczyk nie dały w trakcie badań takich efektów, jak mleko i sery. Najgorzej w kwestii zrzucania wagi radziło sobie śniadanie złożone głównie z węglowodanów.

*Badania przeprowadzono na 48 cukrzykach z nadwagą. * Przez 23 miesiące każdy z nich był na diecie składającej się z takiej samej ilości kalorii. Podzielono ich jednak na trzy grupy, w których jedyną różnicą było śniadanie, jakie mieli spożywać - informuje "Daily Mail".

*Po 12 tygodniach różnice były zasadnicze. * Grupa jedząca na śniadanie produkty bogate w białko serwatkowe schudła o średnio 7,6 kg. Grupa jedząca śniadanie białkowe, ale pochodzące z innych źródeł schudła 6,1 kg. Najsłabiej wyglądało to w grupie śniadań węglowodanowych, która schudła jedynie 3,1 kg.

bEUJaQLH

Białko serwatkowe skutecznie zwalcza uczucie głodu. Hamuje hormon odpowiadający za głód, a także utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi, co jest szczególnie dobrą wiadomością dla cukrzyków. Jak podkreślają badacze, można korzystać również z białka serwatkowego w proszku, co wielu osobom może ułatwić przygotowywanie śniadań opartych o ten składnik.

bEUJaQMi
KOMENTARZE
(4)
wer
6 lat temu
Jedz to co lubisz stosując zasadę 'ŻP' - 'Żryj Połowę'. Naprawdę działa :-)
brat siostry
6 lat temu
Siostra nie jadła zupy i bardzo schudła, kolacje też przestała jeść. Dobrym przepisem na odchudzanie jest jedzenie jabłek { wypróżnieniowych ]. Jeżdżenie na rowerze spala tkanke tłuszczową. A mleko na śniadanie nie jest dobrym pomysłem [ rozdyma ] brzuch i jest nie fajnie.
jery
6 lat temu
jakie tam serwetki ja to jadam jajecznice raz omleta z 4 jaj i do wieczora za mna głód nie chodzi
bEUJaQMj
marta
6 lat temu
Tylko szczerze mowiac jak mozna dzien w dzien jest biale sery?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić