Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Co robić, siedząc w domu? Polskie ogrody zoologiczne zapraszają na wirtualne odwiedziny

5
Podziel się:

Z powodu koronawirusa nie powinniśmy wychodzić z domu poza koniecznymi przypadkami. Siedząc przez większość czasu w zamknięciu, można zacząć narzekać na nudę. Dwa polskie ogrody zoologiczne mają dla nas ciekawe propozycje wirtualnych odwiedzin. Tekst powstał w ramach akcji #Zostań w domu z o2.

Co robić, siedząc w domu? Polskie ogrody zoologiczne zapraszają na wirtualne odwiedziny
(Facebook.com, wARSZAWSKIE ZOO)

Ogrody zoologiczne w Warszawie oraz Wrocławiu, mimo epidemii, nie zawiesiły do końca swojej działalności. Choć są zamknięte dla zwiedzających, to nadal możemy zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zwierzętach sprzed ekranu. Wszystko dzięki ich stronom na Facebooku.

ZOO przez internet

Już od 17 marca warszawskie ZOO organizuje na Facebooku cykl #ZOOstańwdomu, w ramach którego codziennie o 14 prowadzona jest transmisja spotkań ze zwierzętamii oraz ich opiekunami.

Filmy są nagrywane przez pracowników, którzy opowiadają o swoich podopiecznych, zadają oglądającym zagadki oraz odpowiadają na pytania widzów na temat zwierząt oraz opieki nad nimi. Spotkania z mieszkańcami stołecznego ZOO będą odbywać się każdego dnia aż do Wielkanocy, a w przypadku przedłużenia obostrzeń, zapewne dłużej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wrocławskie ZOO zorganizowało z kolei inicjatywę #DomoweZoo. Od 25 marca, w każdą środę i piątek o godzinie 12, pracownicy ogrodu pokazują widzom w relacjach na żywo na Facebooku zamieszkujące u nich zwierzęta. Jak zapowiadają organizatorzy, "będą podchodzić do nich tak blisko jak to tylko możliwe".

Podobnie jak w Warszawie opiekuni będą odpowiadać na pytania oglądających i prezentować różnorakie fakty na temat zwierzaków. Następna transmisja zaplanowana jest na przyszły piątek.

Więcej informacji na stronie wydarzenia .

Zobacz także: Wycieczka pingiwnów po chicagowskim ZOO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Janka
2 lata temu
Pomysł bardzo fajny, ja zamówiłam sobie z megasceny gitarę i będę uczyć się na niej grać takie mam postanowienie. Dostałam jeszcze 5 proc. rabatu na zakupy. Zostaje w domu i się uczę!
pgb
2 lata temu
sprawdziłem może być dla mnie nie ma różnicy nie ma sensu
biały mat
2 lata temu
ja to mam wrażenie że naprawdę jestem taki inteligentny
multi kość
2 lata temu
identycznie nie ma co mówić... raz aż parzy.. ;)
multi kość
2 lata temu
czyli tak mniej więcej tak samo...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić