Coraz więcej nielegalnych imigrantów próbuje dostać się do Polski

201

Liczba Syryjczyków zatrzymanych za nielegalne przekroczenia polskiej granicy wzrosła ponadtrzykrotnie.

Coraz więcej nielegalnych imigrantów próbuje dostać się do Polski
(Jeff J Mitchell/Getty Images)

Straż Graniczna zatrzymała w minionym półroczu więcej imigrantów niż rok temu. Do danych dotarła „Rzeczpospolita”. Wynika z nich, że przez ten czas do Polski wjechały lub próbowały się dostać 3514 osoby – o 262 więcej niż w zeszłym roku.

Najwięcej osób pochodziło z Ukrainy i Rosji, ale na liście są też inne kraje. W tym roku do Polski próbowało się dostać prawie dwa razy więcej obywateli Turcji (151) i ponadtrzykrotnie więcej Syryjczyków (81). Zawracano także Irańczyków, Afgańczyków i Libańczyków.

*Najprawdopodobniej żadna z osób nie była podejrzewana o terroryzm. *Nie można tego jednak w 100 procentach stwierdzić, ponieważ 1,3 tys. dokumentów było podrobionych. Wiadomo natomiast, że większość imigrantów przyznawała się do traktowania Polski jako kraju tranzytowego w podróży do Niemiec.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić