Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Do najbliższego lądu mają 2 tys. km. Teraz zyskali połączenie lotnicze

13
Podziel się

Na Wyspie Świętej Heleny (brytyjskie terytorium zamorskie) od ponad roku działa lotnisko, które jest jednak wyjątkowo rzadko używane. Wszystko przez kłopoty z lądowaniem ze względu na zmienny wiatr. Teraz, po ponad roku od otwarcia, regularnie zaczną tam lądować samoloty. Można powiedzieć - wreszcie - bo lotnisko kosztowało ćwierć miliarda funtów (1,19 mld zł).

Do najbliższego lądu mają 2 tys. km. Teraz zyskali połączenie lotnicze
(Youtube.com)
bETBcQWd

*To efekt porozumienia tamtejszych władz z przewoźnikiem SA Airlink. *Samolot będzie latać z wyspy na międzynarodowe lotnisko w Johannesburgu (RPA). Przewidywany czas podróży to 6 godzin 15 minut. Pasażerowie będą latać Embraerem E190-100IGW, który może zabrać jednocześnie 76 osób. Do ich dyspozycji będą klasy biznes oraz ekonomiczna. Maszyna ma podobno poradzić sobie ze zmiennymi warunkami na wyspie.

Bez wątpienia 2017 rok to rok dużych zmian na Wyspie Świętej Heleny. Już niedługo podróż do Południowej Afryki będzie trwała godziny, a nie dni. Będziemy mogli przyjąć więcej turystów, poprawić gospodarkę wyspy i zaoferować lepsze warunki życia mieszkającym tu ludziom – mówi gubernator wyspy Lisa Philips.

*Cen biletów, póki co, nie podano. *Władze już jednak zapowiedziały, że dzieci będą miały ulgę w wysokości 50 proc.

bETBcQWf

*Podróżni będą musieli przygotować się na jeden przystanek. *Samolot będzie mieć bowiem międzylądowanie w Windhuk czyli stolicy Namibii. To - zdaniem władz wyspy - zapewni pasażerom złapanie dogodniejszych połączeń przy dalszych podróżach. Lotnisko w Johannesburgu jako docelowe wybrano z tego względu, że ma dobre połączenia z Europą.

Wszystko brzmi dobrze, ale jest pewien haczyk. Nie będzie to połączenie codzienne czy choćby cotygodniowe. Samolot będzie kursować tylko w pierwszą sobotę każdego miesiąca.

*Lotnisko na Wyspie Świętej Heleny jest bardzo wymagającym lądowiskiem. *Kierunek i siła wiatru bardzo często zmieniają się w tym rejonie, co utrudnia posadzenie maszyny. Stąd też mała popularność tego portu lotniczego. Przez rok od otwarcia lądowało tam tylko kilkadziesiąt maszyn. Były to loty techniczne, prywatne lub karetki. Loty komercyjne to wielka rzadkość.

bETBcQWl

*Wyspa Świętej Heleny to brytyjskie terytorium zamorskie. *Od najbliższego stałego lądu jest oddalona o ok. 1900 km. Na 122 km kw. mieszka 4 tys. ludzi. To właśnie tam został zesłany i zmarł Napoleon Bonaparte.

Zobacz także: Zobacz też: Airbus A380 będzie jeszcze większy

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETBcQWm
bETBcQWG
KOMENTARZE
(13)
Art
4 lata temu
Windhoek sie pisze Panie Redaktorze
jola
4 lata temu
w Polsce tez gdzieś lotnisko nowe gdzie nie lądują samoloty a gdzie to ?? i autostrada budowana przez Tuska i Nowaka co nie ma wyjazdu ale jaja
prawdomówca
4 lata temu
my tez mamy takie lotnisko tyle że nie ma żadnego lotu. I co Jednak POLAK POTRAFI
bETBcQWH
Twoja mac
4 lata temu
Na Swiecie finansuje sie budowe nowych lotnisk, a w Polsce finansuje sie Rydzyka.
ttteee
4 lata temu
i po co im to? tam maja cisze spokoj 0 uchodzców nikt do nich nie jezdzi oddam wszystko zeby tam zamieszkać
stan50
4 lata temu
A kto bogatemu zabroni ?
Kocio
4 lata temu
Teraz już wiem co to jest KROCIE. Jedno KROCIE to ćwierć miliarda dolarów. Dziękuję.
Van
4 lata temu
nie oni jedni wyrzucili miliony w lotnisko dla dekoracji. W czyms takim jak pacanowo nadwislanskie tez sa takie jak Modlin, Radom i pare innych ale....kto sie tym martwi ze setki milionow panstwowych pieniedzy zostalo wyrzuconych w bloto dla chorych czubko z przerostej pseudo ambicji posiadanie lotniska w kazdej wsi
LEON
4 lata temu
w Łodzi też niewiele więcej lotów na nasze lotnisko ,,zamorskie,, dla Warszawy
kul
4 lata temu
obecny rzad chce wybudowac w Bialymstoku,pieniadze suwerena nie sa wazne,to ze nie bedzie komu latac tez tym sie nie przejmuja,
pilot
4 lata temu
pełna widoczność -trzy podejścia do lądowania. w smoleńsku kaczyńscy zmusili pilotów do lądowania na ślepo, dla kaprysu. mordując 95 osób. jeden ze sprawców nadal na wolności.
poli
4 lata temu
u nas by za tą kwotę nie wybudowali drogi gminnej przez las o długości 10 km
noo
4 lata temu
Terytorium zamorskie? Wiele krajów Zachodniej Europy na takich terytoriach zamorskich dorobiło się majątku. Te kraje teraz nakazują biedniejszym (np Polska) aby standardy życia i swobody dla imigrantów wprowadzały na ich wzór.
bETBcQWz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić