Dolnośląskie. Na A2 hulajnogą pod prąd. Tajemnica rozwikłana

57

Na autostradzie A2 w woj. dolnośląskim mężczyzna jechał pod prąd hulajnogą elektryczną. Co gorsza, do incydentu na A2 doszło w środku nocy. Dolnośląska policja zna już okoliczności sprawy.

a2 dolnośląskie hulajnoga elektryczna
a2 dolnośląskie hulajnoga elektryczna (Youtube.com, The_rapid)

Incydent miał miejsce w pobliżu Torzymia (woj. dolnośląskie). Przed kilkoma dniami jeden z kierowców jadących autostradą A2 nagrał niecodzienną sytuację, a film zamieścił w sieci. Dochodzenie w sprawie zdarzenia wszczęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Na hulajnodze jechał obywatel Litwy. Wcześniej prowadził busa, ale – jak zauważają policjanci – "zapomniał, że pojazd trzeba tankować". Litwin był jeszcze na autostradzie A2, kiedy zabrakło mu paliwa. Udał się po nie hulajnogą elektryczną na stację benzynową, po czym wrócił na miejsce z kanistrem. Po zatankowaniu ruszył na stację ponownie, tym razem samochodem, i zatankował do pełna.

Mężczyzna popełnił kilka wykroczeń drogowych. Głównym było poruszanie się po autostradzie na hulajnodze. Dolnośląscy policjanci próbują ustalić, czy stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jako że znają już tożsamość mężczyzny, wkrótce powinni do niego dotrzeć.

Zobacz także: Zobacz też: Męski Atest: miejska hulajnoga elektryczna

Co robić w podobnej sytuacji? Policja zaznacza, że opcji jest kilka, ale w tym przypadku kierujący wybrał najgorszą z możliwych. Wyjaśniają, że obywatel Litwy mógł powiadomić obsługę autostrady telefonicznie.

Co dwa kilometry na drodze są tzw. bezpieczne zatoczki z telefonem bezpośrednio do obsługi autostrady. Innym sposobem jest kontakt z numerem alarmowym 112, za pośrednictwem którego zostanie powiadomiona obsługa – informuje policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić