Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Emerytka ukradła 1,3 mln zł. Nikt jej nie podejrzewał

214
Podziel się

Emerytowana już kasjerka Mieczysława Z. przez wiele lat okradała kasę zapomogowo-pożyczkową Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Łączna kwota, jaką sobie przywłaszczyła, to ponad 1,3 mln zł. Całą kwotę prawdopodobnie już niedługo będzie musiała oddać.

Emerytka ukradła 1,3 mln zł. Nikt jej nie podejrzewał
(Pixabay.com)
bEUPzSNx

Proceder trwał przez 8 lat. Śledczy ustalili, że pobieranie pieniędzy z kasy ciągnęło się od 2004 do 2012 roku. Później kradzież ustała, bo kobieta odeszła na emeryturę. Wtedy pojawiły się pierwsze podejrzenia. Miała je nowa pracowniczka, której Mieczysława Z. przekazywała całą dokumentację i pieczę nad kasą. Wtedy dział księgowości dokonał analizy działalności kasy z ostatnich kilku lat.

Analiza wykazała ogromne braki pieniędzy. Okazało się, że brakuje 1 mln 329 tys. zł. Zarząd TZMO S.A. wraz z międzyzakładową NSZZ Solidarność złożyli we wrześniu 2013 roku zawiadomienie do prokuratury. Śledztwo ciągnęło się latami i dopiero niedawno się zakończyło - informuje pomorska.pl.

bEUPzSNz

Kobietę skazano na więzienie. Dochodzenie zakończyło się procesem, na którym Mieczysława Z. usłyszała wyrok 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Oprócz tego kobiecie nakazano oddać całą sumę firmie.

Emerytka złożyła apelację. Kolejna sprawa odbędzie się w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Prokuratura zabezpieczyła składniki majątku byłej kasjerki, tzn. zajęła hipotekę jej mieszkania, samochód, a nawet prawo do wypłat emerytury. Dowody są jednak przytłaczające.

Pracownicy wątpią, że firma coś odzyska. Twierdzą, że "pani Miecia" wypoczywa teraz na emeryturze i żadnego miliona na pewno nie zwróci. Włodzimierz Maziak, szef zakładowej Solidarności twierdzi, że była już kasjerka była ostatnią osobą, którą mógłby podejrzewać o takie rzeczy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUPzSNF
bEUPzSOa
KOMENTARZE
(214)
zebrex77
5 lata temu
jeśli wszyscy w tym kraju są nieszczęśliwi to przynajmniej Pani Miecia chociaż chwilę bujała się na fali... inna sprawa, że gdyby po odejściu z pracy nikomu nic nie mówiąc odleciała do Tramtarii Wschodniej, mogła jeść złote melony na piaszczystej plaży do dziś hehe.
tyr
5 lata temu
Biorąc pod uwagę ilość zatrudnionych osób, to brała po ok. 2 zł od osoby co miesiąc przez te 8 lat. Spryciula =) Dlatego zawsze sprawdza się odcinki, ile na co idzie. Pozdrawiam.
xd
5 lata temu
do polityki kobiecine ma talent !
bEUPzSOb
okoko
5 lata temu
wyrzuciłbym cale kierownictwo bo jest do niczego jak nie połapali się ,ze ich okradaja przez tyle lat....szkoda gadać
Ziewam
5 lata temu
Hahahaha brawo Miecia, wypij moje zdrowie :D
księgowa KZP
5 lata temu
Okazja czyni złodzieja .Przez 20 lat prowadziłam w KZP było nas trzy osoby które obsługiwały wypłaty i przelewy każda wypłata gotówki czy przelew musiał być podpisany przez dwie osoby.Co roku kontrola zadłużeń pracowników i oczywiście stan konta w banku .uczciwość i sumienność to najważniejsze.jak coś takiego mogło zaistnieć nie miesci się w głowie jeżeli doszło do tak dużego braku na koncie to ja się pytam jak wyglądało przekazanie przecież właśnie wtedy powinno wyjść brak środków na kontach.
olopolo
5 lata temu
Ktos dal cynk ze syn zakopał w ogródku kasę. Tajniacy przekopali cały ogródek. Syn zadowolony ze za niego wykonali czarna robotę na wiosnę . Trzeba mieć łeb żeby tak korzystać.
abc
5 lata temu
Konsekwencje za swoje czyny powinna ponieść, ale emerytura to są jej wypracowane lata pracy i wara prokuraturze od tego.Nie można pozbawić nikogo środków do życia.
VFFFRRRED
5 lata temu
WYROK W ODWOŁANIU A KTOŚ EMERYTURĘ ZABIERA.
II i III fila...
5 lata temu
Przecież zbierała na EMERYTURĘ?
magman
5 lata temu
a może ma młodego kochanka który buja z nia w obłokach ?
kosmos
5 lata temu
Jak zła emerytka nie urzedasy panstwowe którzy ukradli milony całe zycie na utrzymaniu panstwa i społeczństwa.
prorok
5 lata temu
"Przecież do grobu tego nie zabierze"-cytat z homilii Ojca świętego Tadeusza.
bEUPzSNT
Gerardo
5 lata temu
Gdyby tak potrafili politycy grabić zyski z zagranicznych kapitałów to byłoby w PL extra , a tak jak grabią sami siebie wzajemnie i jest ich aż tak wielu to tu jedynie WOJNA pomoże w tej Polsce !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić