Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak27.01.19 (11:37)

Ewa Kopacz mówi o „naftalinie”. Internauci odpowiadają

"Jesteście nieaktualni, czuć od was naftaliną" - powiedziała podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej była premier. Swoje słowa kierowała do partii rządzącej. Zareagowali na nie internauci, którzy w odpowiedzi zaczęli publikować zdjęcia swoich perfum...
East News

Sobotnia konwencja odbyła się pod hasłem "Kobieta, Polska, Europa". Zorganizowała ją w Warszawie Platforma Obywatelska. Na spotkaniu politycy przekonywali, jak ważne są równość i prawa kobiet. W konwencji udział brały m.in. Barbara Nowacka i Ewa Kopacz.

My, polskie kobiety mówimy: rómamywność w kompetencjach, równość w odpowiedzialności, równe traktowanie. Mamy prawo by decydować czy chcemy urodzić dziecko i czy z tym dzieckiem chcemy zostać dłużej w domu niż przewiduje to nasz urlop macierzyński – mówiła Ewa Kopacz.

REKLAMA

#naftalina. Fragment wypowiedzi Ewy Kopacz sprowokował internautów. W odpowiedzi na niego część z nich zaczęła zamieszczać na Twitterze zdjęcia swoich kosmetyków, chcąc w ten sposób pokazać byłej premier "jak pachnie naftalina".

Mówimy PiS-owi: jesteście nieaktualni, czuć od was naftaliną. Nauczcie się żyć w Europie! – brzmiała wypowiedź Ewy Kopacz.

Do konwencji w krytycznych słowach odniósł się Robert Biedroń. Były prezydent Słupska nawiązał do gadżetu, który PO rozdawała podczas regionalnych spotkań dotyczących praw kobiet. W poprzednich wypowiedziach mocno krytykował ten pomysł, podobnie jak jego sympatycy.

Po 18 latach obecności Platformy Obywatelskiej w polskiej polityce dziękujemy za pilniczek dla kobiet. Postępowo!" - napisał na Twitterze Biedroń.

Biedroniowi odpowiedziała Barbara Nowacka. "Przeczytajcie proszę deklarację i zastanówcie się, czy nie warto współpracować w tych sprawach. Też są dla was jasne, prawda? Walczyliśmy, by prawa kobiet weszły do głównego nurtu polityki. Dziś są. Więc po co ten jad? Walczmy wspólnie" - zaapelowała, w załączniku dodając dziesięciopunktowe zobowiązanie.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Barbara Nowacka komentuje tarcia na linii PO-Nowoczesna. Apel

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij