Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

FBI szykuje sensację. Studentka zaginęła 23 lata temu

8

FBI skontaktowało się z bliskimi kobiety, która przeszło dwie dekady temu. Bliscy Kristin Smart żyją w niepewności już od 23 lat. Teraz FBI zapowiada ujawnienie zaskakujących informacji.

fbi
fbi (Getty Images, Axel Koester/Sygma)

Sprawę nagłośniła Denise Smart, matka zaginionej Kristin. Po rozmowie z FBI kobieta skontaktowała się z dziennikarzami miejscowej gazety "Stockton Record". Wyjawiła, że agenci federalni zwrócili się do niej z prośbą, aby była przygotowana na ważną wiadomość.

To naprawdę będzie coś, czego się nie spodziewasz. Chcemy zapewnić ci wsparcie, którego potrzebujesz – cytuje agentów Fox News.

Agenci FBI polecili też matce zaginionej, żeby zatrudniła rodzinnego rzecznika.Nie sprecyzowali jednak, jakiego rodzaju informacje mają jej do przekazania. Poprosili, by przygotowała się na ewentualność, że razem z bliskimi będzie potrzebowała na jakiś czas zniknąć. Denise Smart wyjaśniła że nowe informacje nadejdą w ciągu najbliższego miesiąca.

Zobacz też: Historia zaginięcia dwóch nastolatek. Na wyjaśnienie trzeba było czekać 40 lat

Kristin Smart urodziła się 20 lutego 1977 roku. Studiowała na California Polytechnic State University. Na krótko przed zaginięciem 19-latka bawiła się ze znajomymi na przyjęciu. Jak podaje "Daily Mail", ostatni świadek widział ją we wczesnych godzinach porannych 25 maja 1996 roku, kiedy wracała po zabawie do akademika.

Do dziś nie wiadomo, co stało się z 19-latką. W 2002 roku Kristin Smart została oficjalnie uznana za zmarłą. W trakcie śledztwa agenci FBI rozważali wątek, że za uprowadzeniem studentki stoi mężczyzna, który widział ją jako ostatni. Ostatecznie nikt nie usłyszał oskarżeń w tej sprawie. Sprawa Kristin Smart doprowadziła do uchwalenia prawa "Kristin Smart Campus Safety Act" z 1998 r., zwiększającego bezpieczeństwo na kampusach uniwersyteckich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić