Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Gapienie się na biust w Niemczech razi najmniej. Zaskakujące wyniki sondażu

64
Podziel się:

Co ludzie z siedmiu krajów europejskich uważają za akty molestowania seksualnego? Ankieta daje ciekawe rezultaty.

Gapienie się na biust w Niemczech razi najmniej. Zaskakujące wyniki sondażu
(iStock.com, kzenon)

Niektóre zachowania jednogłośnie zostały uznane za niedopuszczalne. Badani z siedmiu krajów zgodzili się, co nie powinno być zaskoczeniem, że chwytanie kobiet za pupę lub obnażanie się przed nimi jest aktem molestowania seksualnego - informuje niemiecki "Die Welt".

Wyraźne różnice było widać w odpowiedziach dotyczących patrzenia na kobiece piersi. Tylko 36 proc. badanych Niemek uznała to za napastowanie. W przypadku mężczyzn liczba ta była jeszcze niższa, bo 22 proc. Brytyjczycy mieli na ten temat inne zdanie - 50 proc. respondentów uznała to za niedopuszczalne. Niemal tyle samo badanych Francuzów wyraziła podobną opinię.

W przypadku opowiadania niecenzuralnych żartów Niemcy znowu zaskoczyli badaczy. Jedynie 35 proc. ankietowanych uznało, że opowiedzenie kobiecie żartu o zabarwieniu seksualnym jest niestosowne. Tymczasem aż dwukrotnie większa liczba Brytyjczyków uznała to za przekroczenie granicy.

Gdzie przebiega granica molestowania? YouGov zadał serię pytań 8490 respondentom obu płci z Danii, Anglii, Finlandii, Francji, Niemiec, Norwegii i Szwecji. Wśród nich znalazły się m.in. takie: czy opowiedzenie kobiecie sprośnego żartu stanowi podstawę molestowania, a może będzie to patrzenie na jej piersi lub zaproszenie na randkę? Niektóre odpowiedzi były dość standardowe, podczas gdy inne, w zależności od kraju, znacznie się od siebie różniły.

Zobacz także: Zobacz, gdzie kończy się granica flirtu a zaczyna molestowanie seksualne?

Dobrym przykładem jest tu puszczenie kobiecie oczka. Niemal wszyscy badani Europejczycy zgodzili się, że nie ma w tym nic złego z wyjątkiem Francuzów, którzy w 23 proc. uznali to za naganne. Zastanawiające, że taka opinia wychodzi akurat od narodu uważającego się za mistrzów w dziedzinie flirtu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(64)
On
5 lata temu
Lubie kobiety z duzym biustem. Cos wspanialego.
zzz
5 lata temu
zaproszenie na randkę podstawą molestowania? WTF? ;)))
Miłośnik pięk...
5 lata temu
Może Niemki nie mają nic do pokazania, dlatego patrzenie na nich nikogo nie razi.
mark
5 lata temu
Kobiety lubią, jak na nie patrzą ładni mężczyźni :)
mark
5 lata temu
Jak patrzenie na piersi jest molestowaniem, to kobiety nie wywalajcie biustu na wierzch. Facet, który nie spojrzy na ładne piersi musi być nienormalny. Brak możliwości spojrzenia może przyprawić o zakłopotanie. Czasem nie sposób jest nie spojrzeć (co innego gapić się obleśnie)
unia
5 lata temu
ciekawe. to jak mam znaleźć żonę jak strach się umówić z kobietą?
kołdra ciepła
5 lata temu
zaproszenie na randkę molestowaniem..:-)..jak tak dalej pójdzie to zawacie małżeństwa też będzie molestowaniem, a rozmnażać będziemy się tylko przez szczykawki
Jan
5 lata temu
W innym artykule na podbny temat autor pyta skoro ma nie byc roznego rodzaju zainteresowania kobietami to czym/kim maja sie mezczyzni zajmowac/interesowac ???
jasiu
5 lata temu
niedługo będą burki, niech więc pokazują
gość
5 lata temu
Wszystko panowie idzie w dobrym kierunku dla nas. Facet teraz nie będzie musiał zabiegać o względy kobiety. Teraz to kobiety niech zabiegają o facetów. A jak facetowi się nie spodoba to poda do sądu kobietę o molestowanie.
Jan
5 lata temu
Anglicy tacy zdemoralizowani a graja swietych .... hahahaahaha
Humback
5 lata temu
Co za brednie.Baby lubią takie ,,molestowanie".Nie raz to słyszałem.No chyba że to ,,feministki".One niczego nie lubią,bo ich nie lubią faceci.Taka Szczuka czy Inna Bidroń
pieszczoch
5 lata temu
Jeżeli ktoś jest niezadowolony z patrzenia, trudno , - jego problem. Nie pokazuj, to nie będę patrzeć i już. Wielkie mi mecyje. Kobitka ma biust całą dobę, a nie tylko na nocne igraszki.
uwaga
5 lata temu
Gapienie się na biust grozi spoliczkowaniem ,czy pomówieniem o rasizm.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić