o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

ISIS grozi zamachem w Boże Narodzenie. Zdradzili cel kolejnego ataku?

105
Podziel się

Plakat dżihadysty wjeżdżającego na Plac św. Piotra w Watykanie to nowe ostrzeżenie terrorystów. Na swoich propagandowych kanałach wskazali, co może stać się celem kolejnych zamachów.

ISIS grozi zamachem w Boże Narodzenie. Zdradzili cel kolejnego ataku?
(Twitter)
bEEbXigR

Terroryści twierdzą, że za cel biorą Watykan. Z plakatu wyczytać można, że datą planowanego zamachu może być czas świąt Bożego Narodzenia. Plac św. Piotra codziennie odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Ewentualny atak w takim miejscu mógłby być wyjątkowo krwawy.

Plakatom towarzyszyło przerażające przesłanie. "Czekajcie na świąteczną krew" to hasło rozsyłane w ostatnim czasie przez ISIS, które odnalazła organizacja SITE, monitorująca zachowanie terrorystów w sieci. Na plakacie oprócz przesłania można dostrzec też karabin i plecak - dodaje Mirror.

W ostatnim czasie ISIS groziło też zamachami w czasie piłkarskich Mistrzostw Świata. Mundial w piłce nożnej rozgrywany będzie w 2018 roku w 11 różnych miastach Rosji. Na imprezę przyjadą setki tysięcy kibiców z całego świata, co powoduje oczywiste zagrożenie zamachami.

bEEbXigT

Groźby w sieci mogą być odpowiedzią na porażki, jakie ISIS poniosło ostatnio w Syrii. Ekstremiści zostali przepędzeni z Rakki, która od 2014 r. była samozwańczą stolicą Państwa Islamskiego w Syrii oraz centrum planowania operacji terrorystycznych za granicą.

Jeszcze w marcu tego roku sytuacja w Syrii wyglądała zupełnie inaczej. ISIS kontrolowało wtedy spore obszary. Od tego czasu z rąk terrorystów odbito także Palmirę.

Zobacz także: Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby
bEEbXigZ

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEEbXihu
KOMENTARZE
(105)
adam
4 lata temu
pisac moga tchórze i zera powinno uzyc sie na nich broni jądrowej
Diabeł
4 lata temu
Oni są dowodem na to że diabeł rządzi tym światem i czerpie sadystyczną przyjemność z mordowania i torturowania oraz uciskania ludzi
ooooooooooooo...
4 lata temu
będę się modliła by muzułmanie znaleźli sposób na opanowanie w swoich szeregach , tych ekstremistycznych , rozum odjęło tym terrorystom , po co zabijają ? przecież sami tez giną , a nie mądrzej by było po prostu normalnie żyć i po śmierci pójść do nieba jak godnie żyjący człowiek. Bóg jest i jest jeden , ocenia za postępowanie tu na ziemi i każdy jak żył tak po śmierci dostanie na co zasłużył .Boga się nie oszuka . zabijanie niewinnych ludzi jest grzechem śmiertelnym i nikt taki do nieba nie pójdzie .módlcie się i zaprzestańcie zabijania dla własnego dobra.
bEEbXihv
Hannibal
4 lata temu
Deportować wszystkich uchodźców do Kima, on na pewno da im prace Zadanie Bojowe.
zbych
4 lata temu
co do Wiejskiej to PRAWDA
Otaku
4 lata temu
Jeśli to zrobi.ą to szykuję "świńską" bomb na Mekkę i Medynę! P.S. To oni jeszcze istnieją?
ggg
4 lata temu
dopóki się nie zdelegalizuje tej barbarzyńskiej i morderczej ideologii ,takie rzeczy będą się działy. Tylko zawsze cierpią najsłabsi.........
Zzz
4 lata temu
Moze towarzysza Franciszka przejada?
Ann
4 lata temu
-.- ... Przecież Watykan wspiera islamizacje Europy -.-
Ignacy
4 lata temu
Bruksela nas obroni nie przejmujcie się
thjssgfhm
4 lata temu
atak w Rosji ?raczej nie ......Putin wie co z takimi zrobić...........................
mile
4 lata temu
Bóg Allach to nie jest Bóg Trójjedyny Miłosierny.
Haha
4 lata temu
o2 jak zwykle nakręca sensacje!
bEEbXihn
wrzucic zdjec...
4 lata temu
zrobić zdjecie mekka(miasto gdzie podrózują muzeumanie na Ramadan) i powiedzieć ze chrzescijanie plaanuja serdecznie odwiedzic te miasto ..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić