o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Jakie meble do kuchni wybrać?

0
Podziel się

Zaplanowanie aranżacji wnętrza mieszkania jest złożoną kwestią. Musimy zadbać o to, aby stylistyka poszczególnych pomieszczeń była spójna, a przestrzeń pozostała funkcjonalna.

Meble kuchenne - przytulna kuchnia
Meble kuchenne - przytulna kuchnia (Materiały prasowe)
bDTbGOPp

Bardzo często w trakcie tego procesu zadajemy sobie pytanie, jakie meble do kuchni wybrać. Dowiedz się, jakie są dostępne możliwości na rynku i do którego stylu będą pasować poszczególne z nich.

Nowoczesna aranżacja mebli – jakie meble do kuchni wybrać?

Sklepy meblowe oferują niezliczone rodzaje mebli kuchennych. Różnią się one od siebie pod wieloma względami – barwy, stylistyki, materiału wykonania, rozmiaru, przeznaczenia, jakości i funkcjonalności. Podejmując decyzję, jakie meble wybrać, powinniśmy przede wszystkim kierować się swoimi upodobaniami.

Meble kuchenne - inspiracje

Kuchnia jest pomieszczeniem funkcjonalnym – musimy więc czuć się w niej dobrze, meble muszą zapewniać komfortową ilość przestrzeni, a ich estetyka nie może nam się szybko znudzić. Należy również pamiętać o zachowaniu spójności segmentu kuchennego w stosunku do innych pokojów w domu. Jeśli pominiemy tę kwestię, kuchnia – zarówno nam, jak i gościom – będzie wydawać się nie na miejscu. Nawet jeśli jej aranżacja, pod względem estetycznym, będzie nienaganna. Wszystkie te czynniki pomogą nam bardziej szczegółowo odpowiedzieć na pytanie, jakie meble do kuchni wybrać.

bDTbGOPr

Jakie istnieją rodzaje stylistyki kuchni?

Podstawowym podziałem, który nadal ma odniesienie do rzeczywistości, jest odróżnienie stylu nowoczesnego od klasycznego. Trzeba zaznaczyć, że ten dualizm jest bardzo ogólny i zarówno w przypadku wystroju współczesnego, jak i staromodnego wyróżniamy ich o wiele więcej. Potraktujmy zatem to rozdwojenie jako punkt wyjścia do dalszego wyjaśnienia.

Uniwersalność stylu klasycznego – klasyczne meble kuchenne

Niegdyś wiele kuchni było urządzanych w bardzo podobny sposób. Najpopularniejszym materiałem, z którego produkowało się meble, jak również wiele innych przedmiotów codziennego użytku i konstrukcji, było drewno. Wynikało to przede wszystkim z łatwej dostępności. Na przestrzeni lat ludzie wypracowali wiele metod obróbki drewna – od tworzenia desek, przez tworzenie konstrukcji, na precyzyjnych, misternych zdobieniach kończąc.

bDTbGOPx

Meble kuchenne drewniane - jakie wybrać meble do kuchni?

Właśnie w ten sposób ukształtował się styl klasyczny w aranżacji wnętrz. Znaczącą rolę odgrywa w jego przypadku konkretny rodzaj drewna. Kuchnie tradycyjne bazują przede wszystkim na takich gatunkach, jak:
• dąb,
• buk,
• jesion,
• modrzew,
• sosna,
• orzech,
• świerk.

Istnieje wiele form tradycyjnych w wystroju kuchni. W każdym regionie kształtowały się one inaczej – różne kraje w Europie opierają się na całkowicie innej estetyce. Często zdarza się również odmienność w obrębie jednego państwa. Klasyczne kuchnie często tworzone są w stylistyce rustykalnej, angielskiej, prowansalskiej i dworkowej. Możemy doszukać się wielu różnic między nimi, jeśli jednak chodzi o cechy wspólne – będą to przede wszystkim elegancja i misterne wykonanie.

bDTbGOPy

Intrygująca stylistyka nowoczesna – nowoczesne meble do kuchnne

Nowoczesne wystroje są o wiele trudniejsze do sklasyfikowania niż te tradycyjne. Wynika to z tego, że o wiele bardziej przypominają one sztukę, w której nie brakuje abstrakcji i przeróżnych wariacji stylistycznych. Ogromną różnicę stanowią materiały. Współczesne meble wykonywane są nie tylko z drewna, ale również z kamienia naturalnego, szkła czy metalu. Te z kolei stwarzają ogromne możliwości, jeśli chodzi o obróbkę i ich kształtowanie. Zyskujemy dzięki temu całkowitą dowolność i okazję dostosowania mebli do własnych potrzeb.

Meble drewniane do kuchni czy meble ze szkła?

Najbardziej uniwersalny i funkcjonalny zarazem będzie kamień naturalny. Odpowiednio konserwowany jest bardzo odporny na zabrudzenia i uszkodzenia. Jego walory estetyczne nie dominują przestrzeni, a zamiast tego czynią ją szlachetniejszą. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje niezwykły wymiar elegancji. Meble wykonane z metalu są dość dużą abstrakcją, jeśli ulokujemy je w kuchni. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach o industrialnej, surowej stylistyce. Cechuje je również duża wytrzymałość i siła nośna – oczywiście jeśli spełniają standardy jakości. Warto wziąć pod uwagę meble wykonane przy użyciu technologii cięcia laserowego. Obecnie zapewnia ona na rynku najwyższą jakość wykonania.

bDTbGOPz

Szkło, jako materiał do produkcji mebli kuchennych, początkowo może wydawać się kiepskim pomysłem. Kojarzy nam się ono z kruchością i podatnością na zarysowania. Dlatego, zastanawiając się, jakie meble do kuchni wybrać, często nie bierzemy go pod uwagę. Jednak wykorzystanie współczesnej technologii pozwala na stworzenie szkła, które swoją wytrzymałością może dorównywać nawet stali. Właściwości estetyczne tego materiału są niezrównane. Stwarza on w przestrzeni efekt bogactwa, kreując wręcz bajkową atmosferę.

Gdzie porównywać najlepsze meble?

Żaden opis nie odzwierciedli charakteru poszczególnych mebli we właściwy sposób. Aby ostatecznie zdecydować, jakie meble do kuchni wybrać, musimy je obejrzeć. Wystarczy jedno spojrzenie, abyśmy wiedzieli, czy dana stylistyka i barwa przypada nam do gustu. Najszybciej możemy porównać poszczególne produkty na Ceneo. Znajdziemy tam również opinie użytkowników na ich temat oraz ceny konkretnych produktów.

bDTbGOPS
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić