Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|

Jednym fiatem podróżowało 36 osób. Przemytnicy zarabiali krocie

19
Podziel się

Europol poinformował o zatrzymaniu kilkunastu osób z Francji i Włoch. Oskarżeni odpowiadali za przemyt nielegalnych migrantów do Niemiec i innych państw Europy. Na Whatsappie oferowali "komfortową podróż" potencjalnym chętnym.

Jednym fiatem podróżowało 36 osób. Przemytnicy zarabiali krocie
(PAP/EPA, Ciro Fusco)
bFdPRyGJ

Francuskie i włoskie organy ścigania rozbiły gang przemytników ludzi. O akcji przeprowadzonej w poniedziałek poinformował teraz Europol, który wspierał całą operację. Aresztowane osoby mają odpowiadać za przemycenie do Europy ponad tysiąca nielegalnych imigrantów.

W dniu akcji organy ścigania przeprowadziły szereg rewizji domów i aresztowały 11 obywateli Pakistanu (10 we Włoszech i 1 we Francji) podejrzanych o przynależność do gangu - informuje Europol.

W ciągu dwóch lat przestępcy zarobili ponad milion euro, w przeliczeniu ok. 4,2 mln zł. Ich klientami byli głównie inni Pakistańczycy, a także obywatele Bangladeszu i Indii. Według szacunków policji każdy z nich płacił około 500 euro, w przeliczeniu ok. 1,2 tys. zł, za przeszmuglowanie go do Francji, Niemiec lub innego europejskiego kraju.

bFdPRyGL
Zobacz także: Zobacz też: Zajrzeli do koła zębatego. Niewiarygodne, co znaleźli w środku

"Klienci" kontaktowali się z przemytnikami za pomocą WhatsAppa. Za ustaloną kwotę obiecywano im "komfortową podróż samochodem". Włoska policja ujawniła koszmarne warunki, jakie w rzeczywistości czekały na nielegalnych migrantów. Poinformowała też, że w ramach zorganizowanej akcji aresztowano "dziesiątki" kierowców zatrudnianych przez gang w całej Europie.

Przestępcy rzadko używali aut osobowych, wtedy podróżni byli stłoczeni w bagażnikach. Najczęściej środkiem transportu były stare samochody dostawcze. Przemytnicy potrafili załadować do nich dziesiątki nielegalnych imigrantów, w tym nieletnich.

bFdPRyGR

W listopadzie zatrzymaliśmy furgonetkę, w której aż 36 osób wcisnęło się do przedziału ładunkowego Fiata Ducato - informuje komenda policji w Turynie.

Gangsterzy używali gróźb oraz przemocy wobec przemycanych i ich krewnych. Po dotarciu do docelowego państwa kazali "klientom" usuwać z telefonów wszelkie ślady ich komunikacji z gangiem. Jeśli "współpraca" nie przebiegała gładko, przestępcy napadali na członków rodziny nielegalnych migrantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bFdPRyHm
KOMENTARZE
(19)
`paolo
2 lata temu
Kolejny redaktorzyna który nie dokłada należytej staranności do swojej pisaniny. 500 euro w przeliczeniu 1,2 tys. zł. Kupię po tym kursie 25 tysięcy euro na poczatek
xxx
2 lata temu
na prawdę szkoda mi tych ludzi
Pinikio
2 lata temu
500 Euro to w przeliczeniu 1,2 tyś zł? Ciekawe.
bFdPRyHn
Kaba
2 lata temu
A Merkel nawpuszczala ich za darmo tyle!!!I jeszcze teraz na dodatek ich karmi.
olo
2 lata temu
za czasów studenckich też jeżdziliśmy maluchem (fiat) w sześciu,siedmiu. Nawet nas kiedyć ośmiu weszło ale 36 - to rekord !!! Pani Dagmaro Smykla (redaktorko artykułu) proszę o zdjęcia fiata bo nie uwierzę. PS - euro po 2,40 zł to ktoś kantował przemytników obiecując równowartość 1200 zł=500 euro. Po za tym bilet z Bangladeszu do Francji za 1200 zł to niezbyt drogo
iza
2 lata temu
kolejny blamz okolo 500 euro -czyli 1200pln
Coolm
2 lata temu
Przecież z tą "pomocą" dla "Uchodźców" chodzi tylko o kasę. Nie bądźmy naiwni, jednak o wiele więcej nas kosztuje jak zostają w Europie.
As
2 lata temu
To jak to , zachód zapraszał i już ich nie chce ?
mario
2 lata temu
dlaczego Europol nie bierze sie za nielegalne przemyty statkow plywajacych po morzu srodziemnym, i zbioetrajacych chetnych ktorzy chca dostac sie do Europy?Ile taki kapitan statku bierze od lebka?
czytelnik
2 lata temu
kto pisze te artykuły - dziś 500euro - 1200zł - wczoraj 25m3 wody to tyle co kilka basenów olimpijskich - masakra - ktoś to redaguje - czy dzieci piszą i wrzucają - masakra
Ja
2 lata temu
"..płacił około 500 euro, w przeliczeniu ok. 1,2 tys. .." kto ma takie przelicznik?
ccc
2 lata temu
Takie busy kursują codziennie nonstop.
240255
2 lata temu
Znowu chcial cos innego napisac i tak to wyszla jakos niezgrabnie - moze to ten sam co nie chcial chodzic do szkoly u takich jest ciezko z inteligencja....
bFdPRyHf
lolololololol...
2 lata temu
Zatem każdy z przemytników powinien otrzymać wyrok 36 lat bezwzględnego pozbawienia wolności:) Zasada jeden przemycony jeden rok pozbawienia wolności szybko skłoniłaby te kreatury do zaniechania swego procederu:) Przemycanie małych grup jest nieopłacalne, a duże niosłyby ze sobą ryzyko bycia de facto skazanym na dożywotnie pozbawienie wolności:)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić