Jeffrey Epstein podpisał testament 2 dni przed śmiercią. Miał ponad 500 mln dolarów

37

Ciało amerykańskiego finansisty Jeffreya Epsteina znaleziono 10 sierpnia w celi w więzieniu w Nowym Jorku. 2 dni wcześniej milioner podpisał testament. Majątek Jeffreya Epsteina wynosił ponad pół miliarda dolarów.

jeffrey epstein testament
jeffrey epstein testament (Getty Images, Stephanie Keith)

Kto dostanie pieniądze Jeffreya Epsteina? W dokumentach sądowych, które złożono na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, nie wyszczególniono beneficjentów. W testamencie stwierdzono, że aktywa Jeffreya Epsteina trafią na fundusz powierniczy.

Jeffrey Epstein miał ponad 577 milionów dolarów. Na jego fortunę składa się m.in. przeszło 56 milionów dolarów w gotówce i samochody, łodzie i samoloty o wartości ponad 18 milionów dolarów. Jego kolekcja sztuki, antyków i innych wartościowych przedmiotów nie została jeszcze wyceniona.

66-latek był oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt. Jeffrey Epstein nie przyznawał się do winy. Po zatrzymaniu 6 lipca trafił do aresztu bez możliwości wyjścia za kaucją. Groziło mu do 45 lat więzienia. Jego ciało znaleziono nieco ponad miesiąc później. Sekcja zwłok potwierdziła, że popełnił samobójstwo.

Zobacz też: Gwałt na 15-latce w gdańskim szpitalu. Ministerstwo zdrowia zleca pilną kontrolę

Ofiary chcą odszkodowania. Część z nich zapowiedziała po śmierci milionera, że spróbuje uzyskać pieniądze z jego fortuny – informuje BBC.

Epsteinowi postawiono też zarzut nakłaniania do prostytucji. Dwanaście lat temu oskarżono go o to na Florydzie. Finansista poszedł wtedy na ugodę, dzięki której uniknął dożywocia. Został wówczas skazany jedynie na 13 miesięcy więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić