Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Beata Kruk
|
aktualizacja

Jej losem troskał się cały świat. Są dobre wiadomości

3
Podziel się:

7-letnia Bana al-Abed została wraz z rodziną ewakuowana ze zrujnowanego Aleppo. W poniedziałek miasto opuściły 3 tysiące osób.

Jej losem troskał się cały świat. Są dobre wiadomości
(twitter.com)

Informację o ewakuacji potwierdziła na Twitterze turecka organizacja humanitarna IHH. Bana oraz jej rodzice i bracia trafią najprawdopodobniej do obozu w pobliżu miasta Idlib, położonego w północno-zachodniej Syrii, przy granicy z Turcją - donosi Yahoo! News. Zdjęcie 7-latki, pozującej w bezpiecznym miejscu z wolontariuszem IHH, zamieścił na Twitterze także Tarakji Ahmad, szef syryjsko-amerykańskiej fundacji medycznej.

Bana al-Abed poruszyła tysiące internautów, relacjonując wydarzenia w Aleppo. Za pośrednictwem, nadzorowanego przez jej matkę Fatemah, konta na Twitterze 7-latka nawoływała do zaprzestania wojny i prosiła ludzi na całym świecie o pomoc dla Syryjczyków. Dla ponad 320 tysięcy obserwujących ją użytkowników stała się symbolem tragedii największego miasta w Syrii.

Zawieszenie broni w Aleppo ogłoszono 13 grudnia. Jeszcze tego samego dnia media donosiły o masakrze, jaką wojska Asada miały przeprowadzić na ludności cywilnej podczas przejmowania wschodniej części miasta. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka obiecana ewakuacja postępuje zbyt powolnie, a przebywający w mieście cywile są w fatalnym stanie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(3)
O!!!!
5 lata temu
troskał?
Otaku
5 lata temu
Idioci tego świata doprowadzili do powstania w Syrii, chcieli Asada jak Kadafiego zamordować, ale Rosja powiedziała NIE! STOP demokracji!
gość
5 lata temu
Sorry ! ale co za debil wymyśla te tytuły !! co to znaczy troskał się cały świat. do szkoły najpierw , nauczyć się pisać !!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić