Jan Muller| 
aktualizacja 

Katolicka szkoła zakryła figurę świętego i dziecka. Bo ludziom "się kojarzy"

46

Duża liczba skandali związanych z pedofilią w Kościele katolickim prowadzi czasami do kuriozalnych sytuacji.

Katolicka szkoła zakryła figurę świętego i dziecka. Bo ludziom "się kojarzy"
(Twitter.com/matwhi)

Katolicka szkoła, najpewniej ze strachu przed opiniami ludzi, zakryła figurę świętego ofiarowującego chleb dziecku. Bo niektórzy patrząc na nią mają sprośne skojarzenia. Władze Blackfriars Priory w Adelajdzie zdecydowały, że odsłonięta niedawno rzeźba ma trafić do warsztatu kolejnego artysty. Ten ma ją poprawić tak, by była "mniej sugestywna", donosi "The Guardian".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Statua przedstawia Marcina de Porrès, świętego Kościoła katolickiego, peruwiańskiego dominikanina zmarłego w XVII wieku. Wręcza on stojącemu obok chłopcu mały bochenek chleba. Jakkolwiek, niefortunne położenie ręki i chleba wywołało zdecydowanie inne wrażenie. Szkoła już wystosowała przeprosiny wobec wszystkich, których rzeźba mogła obrazić - informuje dziennik.

Dyrektor placówki, Simon Cobiac, zdradził, że statuę zaprojektowano w maju. Władze szkoły zaaprobowały projekt i artysta w Wietnamie dostał zlecenie wykonania figury. Teraz tłumaczą, że na papierze wyglądała w ich ocenie inaczej niż już ukończona.

Gdy już do nas dotarła, i mogliśmy zobaczyć ją w trzech wymiarach, uznaliśmy, że jest potencjalnie zbyt sugestywna. W konsekwencji szybko ją zakryliśmy i zleciliśmy lokalnemu artyście przemodelowanie jej - mówi Cobiac.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Marcin de Porrès, mistyk i brat zakonny, znany był ze swojej pełnej pasji pracy z najuboższymi mieszkańcami rodzinnego Peru. W Limie prowadził sierociniec. Został beatyfikowany przez papieża Grzegorza XVI w 1837 roku a kanonizowany przez Jana XXIII w 1962 roku.

Zobacz także: Zobacz także: Wymyślona przez Polaka Galeria Figur Stalowych ma podbić świat

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić