W bagażniku przewoził migrantów. Akcja strażników na granicy polsko-litewskiej
Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 34 cudzoziemców oraz dwóch kurierów, którzy organizowali im transport.
W miejscowości Krejwiany (gm. Rutka-Tartak) funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak ujawnili 9 osób ukrywających się w zaroślach. W grupie znajdowało się 5 obywateli Egiptu oraz obywatele Algierii, Maroka, Gambii i Burundi.
Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Po zakończeniu niezbędnych czynności zostali oni niezwłocznie przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.
Poruszenie na granicy. Tak Ukraińcy chcieli wjechać do Polski
Pozostałe osoby ujawniono dzięki kontrolom drogowym. W miejscowości Kaletnik funkcjonariusze z Sejn zatrzymali busa na łotewskich numerach rejestracyjnych, w którym 32-letni obywatel Ukrainy przewoził 20 obywateli Somalii.
Z kolei w rejonie Ełku funkcjonariusze z Augustowa zatrzymali audi na polskich numerach rejestracyjnych. 25-letni obywatel Polski przewoził nim 5 obywateli Bangladeszu, którzy wcześniej nielegalnie pieszo przekroczyli granicę. Obecnie trwają procedury zmierzające do przekazania cudzoziemców stronie litewskiej.
Wobec kurierów trwają czynności w związku z organizowaniem i pomocnictwem w nielegalnym przekraczaniu granicy.
Od początku roku na tym odcinku funkcjonariusze zatrzymali już łącznie 22 osoby zaangażowane w ten proceder.