Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Kim Dzong Un stoi za globalnym atakiem hakerów. 150 krajów poszkodowanych

164
Podziel się:

Korea Północna odpowiada bezpośrednio za zarażenie setek tysięcy komputerów niezwykle groźnym wirusem WannaCry. Amerykanie po raz pierwszy wprost wskazali winnego.

Kim Dzong Un stoi za globalnym atakiem hakerów. 150 krajów poszkodowanych
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Robert2004)

Amerykanie twierdzą, że mają dowody, które pogrążają Pjongjang. Złośliwe oprogramowanie WannaCry zainfekowało 300 tysięcy komputerów w 150 krajach. Do tej pory tylko podejrzewano Koreańczyków z Północy o zorganizowanie ataku, który sparaliżował wiele instytucji i firm, a także szpitali. Teraz USA twierdzą, że mogą to udowodnić - informuje BBC News.

Korea Północna musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności - domaga się doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego Thomas Bossert.

Szkody wywołane atakiem hakerów Kim Dzong Una były ogromne. Europol mówił o miliardach euro strat. Szczególnie mocno odczuł to brytyjski odpowiednik polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. WannaCry zablokowało komputery w szpitalach i przychodniach. Lekarze musieli odwoływać operacje pacjentów. Atak dotkliwie odczuli między innymi Niemcy, Hiszpanie i Rosja, na terenie której sparaliżowane były usługi pocztowe.

Będziemy ścigać tych, którzy wyrządzają nam krzywdę lub grożą, niezależnie od tego, czy działają w pojedynkę, czy w imieniu organizacji przestępczych lub wrogich narodów - podkreślił Bossert.

Zobacz także: Zobacz także: Tajemniczy los 26 koreańskich kobiet

Globalny atak miał miejsce w maju 2017 roku. Tropy wiodą do grupy hakerów Lazarus. Jest ona ściśle powiązana z komunistycznym reżimem Kim Dzong Una.

Pjongjang już wcześniej wykorzystywał umiejętności swoich hakerów. W 2014 roku celem stała się wytwórnia filmowa Sony Pictures. Była to zemsta komunistów za film "Wywiad ze Słońcem Narodu", w którym przywódca Korei Północnej został bezceremonialnie wyśmiany.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(164)
RG
5 lata temu
Anioły śmierci znów szykują prowokację i oskarżają niczemu niewinny naród aby się wybielić przed swymi pieskami cienko szczekającymi .
oszukany2
5 lata temu
Wywiad amerykański i ich politycy są bardzo wiarygodni. To oni oszukali cały świat na temat broni i ruchomych laboratoriów Husaina w Iraku. Finał: nie ma już Husaina i nie ma Iraku, ale miliony zabitych.
amator komput...
5 lata temu
wane instytucje odłączyć od sieci koputerowej i po problemie.,nikt się nie włamie , ani nie zarazi wirusem. tylko trzeba myśleć.
ddra
5 lata temu
A nie można Kimowi wyłączyć z gniazdka wtyczki od internetu?
frolo
5 lata temu
Irak też miał broń atomową.
kojot
5 lata temu
oczy mnie bolą jak widzę tę tłustą facjatę kindzol-kill-a...
Maliniak
5 lata temu
Amerykanie za wszelka cenę szukają pretekstu , aby zaatakować wolny , suwerenny kraj jakim jest Korea Północna. Do tego potrzebują poparcia innych państw , bo obawiają się , aby nie przeciągnąć struny z tymi napadami na wolne i suwerenne państwa jakim np był Irak , gdzie pod pretekstem szukania broni atomowej , znaleźli ropę . I tak we wszystkich państwach , które do tej pory napadli. Są dwa sposoby na podbicie narodu : miecz albo dług.
Kurski
5 lata temu
W Polsce kury przestały sie nieść przez te wirusu . za tym stoi sam piowski kurdupel on tak nagania te wirusy, a te atakują.
Pan Darek
5 lata temu
No proszę, a ja myślałem, że winne jest PO... ;)
robson
5 lata temu
A YANKESI sie chwala jakie to mocarstwo . Głupki tylko to ŁYKAJA Taki KIM ich ZAŁATWIŁ Yankesi to zwala bombe i zegnaja a INNYCH.,W tym są DOBRZY.
kaziuk
5 lata temu
Taka mała wyśmiewana i poniżana Korea może dystabilizować gospodarki światowych graczy.A co będzie jak dobierze się za sieć wojskową mocarstw
Zniesmaczony
5 lata temu
Już prawie tyle dowodów co przed napadem na Irak jeszcze trochę bzdur poopowiadają o tej niedobrej Koreii żeby ludziom głowy sprać i może zaatakują żeby zniszczyć spalić zbombardować ten biedny kraj tylko dlatego że nie chce paść na kolana przed USA
w0n
5 lata temu
chciałbym zauważyć że amerykanie zawsze mają jakieś dowody na każdego.Na hussejna mieli info że posiada broń masowego rażenia a jak się okazało niczego takiego nie było - chyba czas już odciąć się od amerykanów
achtung achtu...
5 lata temu
amerykanofaszyści szykuja atak na NK - bądźmy czujni!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić