REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.12.17 (19:32)

Kim Dzong Un potrafi kontrolować pogodę. Sprawił, że zaświeciło słońce

Północnokoreańska propaganda wspięła się na szczyty absurdu.
KCNA

Przywódcy Korei Północnej przypisano umiejętność kontrolowania pogody. Jeśli ktoś pomyślał, że to żart, jest w dużym błedzie. To kolejna "nadprzyrodzona" cecha Kim Dzon Una i całej dynastii Kimów - donosi "USA Today".

Kiedy wspiął się na szczyt mierzący 2744 metrów, idąc przez głęboki śnieg, zamieć ustąpiła miejsca niespotykanej dotąd pięknej pogodzie - napisała "Rodong Sinmun", oficjalna gazeta komunistów.

REKLAMA

Góra Paektu, którą miał zdobyć dyktator, leży na granicy Korei Północnej i Chin. Jeśli wierzyć gazecie, wędrówka na szczyt była trudna, bo Kim Dzong Un szedł w swoim ciężkim płaszczu i codziennych skórzanych butach. Dzień był ponury, słońce skrywało się za chmurami. Jednak kiedy stanął na górze, stała się niespotykana rzecz.

Góra zaprezentowała się w całej krasie. Sceneria była urokliwa. Nagle chmury zniknęły, a okoliczne szczyty rozbłysły w promieniach słońca - relacjonuje "Rodong Sinmun".

*Zobacz także: ONZ publikuje wideo z ucieczki żołnierza z Korei Północnej *

Według legendy podtrzymywanej przez komunistów na Paektu urodził się ojciec Kima. W momencie, gdy Kim Dzong Il przyszedł na świata, na niebie miała pojawić się niezwykła podwójna tęcza. Z kolei o Kim Dzong Unie państwowe media pisały, że nauczył się jeździć samochodem, gdy miał 3 lata. Jest również - według oficjalnej propagandy - odpowiedzialny za wiele odkryć medycznych, które służą leczeniu nowotworów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij