Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Hakerzy mają w Polsce wielkie używanie. Przerażające dane

8
Podziel się:

Każdego dnia hakerzy atakują firmy na świecie ponad 6,5 miliona razy. Rok 2017 jest rekordowy jeśli chodzi o aktywność hakerów na całym świecie.

Hakerzy mają w Polsce wielkie używanie. Przerażające dane
(Pixabay.com)

W Polsce ponad 90 procent firm doświadczyło co najmniej kilkudziesięciu ataków w ciągu roku - wynika z badań Check Point. Jednocześnie wzrosły koszty wynikające z cyberataków. Średni koszt jednorazowego ataku na polską firmę średniej wielkości sięga 1,5 mln złotych.

Zaledwie 46 proc. firm w naszym kraju ma strategię i regulaminy cyfrowego bezpieczeństwa - pokazuje "Badanie Stanu Bezpieczeństwa Informacji w Polsce 2016", przeprowadzone przez PwC. Dla porównania na świecie odsetek ten jest blisko dwukrotnie większy (91 proc.) Badania prezentują jeszcze mniej optymistyczne wnioski dla wszystkich klientów rodzimych firm. Okazuje się, że zaledwie 70 proc. przedsiębiorstw dostosowało się do wymogów ustawy o ochronie danych osobowych.

W 2017 roku liczba wykrytych cyberataków wzrosła na świecie o 38 proc. , a w Polsce już o prawie 50 proc. Dla ponad 30 proc. firm atak hakerów niesie za sobą straty finansowe oraz utratę danych.

Polska coraz częściej staje się celem ataków hakerskich i znajduje się obecnie dopiero na 7 pozycji w Europie pod względem bezpieczeństwa sieciowego. Polskie firmy najczęściej atakowane były w 2017 z komputerów zarejestrowanych w USA.

1 Cypr
2 Czechy
3 Estonia
4 Irlandia
5 Niemcy
6 Dania
7 Polska
8 Szwajcaria
9 Albania
10 Litwa

Polskie firmy powinny coraz poważniej myśleć i inwestować w bezpieczeństwo sieciowe. Tym bardziej, że świadomość zagrożenia powinna rosnąć, gdyż została zauważona przez rząd RP. A ataków będzie więcej, ponieważ są one coraz prostsze do przeprowadzenia – mówi Wojciech Głażewski, Country Manager Check Point Software Technologies i dodaje: - Dziś w Internecie są dostępne narzędzia, które pozwalają specjalistom średniego szczebla dokonywać skutecznych ataków i stworzyć realne zagrożenie dla przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Zobacz także: Hakerzy kradną konta w mediach społecznościowych

W skali europejskiej najbardziej zagrożonymi są Macedonia (87), Turcja (70), Algieria (69) i Rumunia (67). Na przeciwnym biegunie znalazły się Cypr (25), Czechy (39) oraz Estonia (45), które w październiku 2017 odnotowały najmniejszą liczbę incydentów bezpieczeństwa wśród 42 sklasyfikowanych państw Europy. Polska (51) znajduje się obecnie na 108 pozycji na światowej mapie zagrożeń cyberatakami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Polak2017
5 lata temu
Jeśli włamywacz ściągna z sieci polskie filmy, ma przewalone.
gość
5 lata temu
Ułożenie strategii bezpieczeństwa dla firm może okazać się arcytrudnym zadaniem bez udziału pewnych osób.Zastanawiające jest czy to są tylko przypadkowe ataki bo firmy są słabo zabezpieczone i szukający je seciowo skrypty i inny soft znajduje luki czy jest w tym jakiś celowy motyw.
Bóg Honor Ojc...
5 lata temu
Ruscy hakerzy.A używanie mają, jak im platfusy oddały całe sieci i serwerownie we władanie,nawet te wojskowe.Na szczęście Macierewicz robi z nimi porządek,stąd ten kwik i hejt na niego.
specjalista o...
5 lata temu
W Warszawie pojawiły się kobiety, które rozpylają gaz łuzawiący (pieprzowy), na szczęście o słabym działaniu. Należy jednak mieć się na ostrożności.
mikołaj
5 lata temu
każdy niech niech sobie zabezpieczy swój komputer jak najlepiej i po kłopocie >!!!!
Asia
5 lata temu
Pis nie ma problem hakerami. Pis pracuje widlami. Widly Maja potrojne zabezpieczenie przed hakerami I wirusami..
dobranoc
5 lata temu
Zazwyczaj chcą kraść tożsamość aby się dostać do pieniędzy lub rozmaitych koneksji. Głównie w celu aby je popsuć i zaszkodzić w relacjach międzyludzkich. Później takie zamieszanie = wykluczenie. Dopiero gdy wyłączą w pewnych regionach świata Internet, to się wszystko wyjaśni.
ks. Zwieracze
5 lata temu
Co się dzieje z nasieniem wikariuszy? księży? rubrykariuszy? cecyliuszy? alumnów? portatyliuszy? subprezbiterów? ministrantów? prymicjałów? proboszczów? wiatyków? ołtarzystów? binancjuszy? absolucjuszy? dekanów? ingresjuszy? dziekanów? rekolekcjuszy? biskupów? subnotariuszy? arcybiskupów? kryżmoistów? paramentariuszy? subkanoników? prezbiterów? subminorzystów? nawikulariuszy? diakonów? stabatiuszy? subdiakonów? nowenniuszy? propriuniuszy? kardynałów? wotywatiuszy? graduacjuszy? mszalistów? arcymetropolitów? prymasów? paschalistów? noweniuszy? introitów? notariuszy? birytualiuszy? prymicjuszy? arcydiakonów? protonotariuszy? szafarzy? prałatów? egzekwiarzy? archiprezbiterów? kanoników? papieży? arcyproboszczów? nuncjuszy? prefektów? metropolitów? infułatów? mitratów? minorzystów? akolitów? arcyprezbiterów? kantorów? lektorów? świątników? cerofaniuszy? protoarchimandrytów? przeorów? ihumenów? patriarchów? zakrystianów? władyków? turyferariuszy? postulatów? krucyferariuszy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić