o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Koledzy szydzili z nastolatki w internecie. Dziewczyna się zabiła

145
Podziel się

Dwójka nastolatków z Florydy jest oskarżona o cyberprzemoc po samobójstwie koleżanki ze szkoły.

Koledzy szydzili z nastolatki w internecie. Dziewczyna się zabiła
(Facebook.com, Tanya Green)
bDTIdASt

12-letnia Gabriella Green odebrała sobie życie w pierwszej połowie stycznia. Nastolatka z Panama City była prześladowana przez innych uczniów. Dziewczyna powiesiła się na smyczy w szafie.

Szkolni koledzy przede wszystkim rozsiewali nieprawdziwe plotki o nastolatce. Mówili, że dziewczyna jest nosicielką chorób przenoszonych drogą płciową - informuje "New York Post". Przezywali ją w wulgarny sposób. Ujawniali również osobiste i delikatne kwestie dotyczące życia zmarłej nastolatki.

Jedna z oskarżonych osób zachęcała Gabriellę do popełnienia samobójstwa. W rozmowie telefonicznej z nastolatką powiedziała, że "jeśli ma to zrobić, niech po prostu to zrobi” i rozłączyła się. Chociaż natychmiast pożałowała swojej wypowiedzi i próbowała skontaktować się z Gabriellą, było już na to zbyt późno.

bDTIdASv
Zobacz także: Zobacz także: Seksting - jak chronić przed nim dziecko?

Śledczy złapali nastolatków po przeanalizowaniu telefonu komórkowego i mediów społecznościowych dziewczyny. Ze względu na ich wiek, policja nie ujawnia tożsamości podejrzanych. Oboje zostali już przesłuchani i według nieoficjalnych informacji przyznali się do winy.

Tanya Green, mama nastolatki (widoczna razem z Gabriellą na zdjęciu), jest zadowolona z zatrzymania kolegów córki. Kobieta uważa jednak, że cyberprzemoc jest szerszym zjawiskiem. Mówiła lokalnym mediom, że teraz trzeba pomóc innym dzieciom nękanym przez rówieśników.

bDTIdASB

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTIdASW
KOMENTARZE
(145)
Karolina
3 lata temu
Jeju, ale śliczna była. To przez zazdrość po prostu! Wiek nie powinien być żadnym usprawiedliwieniem, do więzienia na długie lata!
Szlachcic pol...
3 lata temu
Kara winna być adekwatna do skutków ich działania i wpływać wychowawczo na innych, wiek nie usprawiedliwia głupoty.
sad
3 lata temu
Dzieci potrafią być straszne, w szczególności jeżeli znajdą sobie kozła ofiarnego.
bDTIdASX
face stop
3 lata temu
Facebook tylko od osiemnastu lat, jak każda groźna używka...
Dex_PL
3 lata temu
Świat idzie ku wojnie. Ostatniej. Po niej zostaną karaluchy, ameby i roztocza. I BĘDZIE ŚWIĘTY SPOKÓJ! RASA LUDZKA JEST ZBYT PODŁA ŻEBY MOGŁA ŻYĆ! CZŁOWIEK TO NAJWIĘKSZY PASOŻYT TEJ PLANETY!
Najnowsze komentarze (145)
riko
3 lata temu
Kara powinna być bardzo surowa.. powinno się zaostrzac kary bo świat schodzi na psy zezwierzecenie to mało powiedziane.. szkoda młodej dziewczyny.
Misia
3 lata temu
Piękna. Głupi tamci co z niej szydzili
Ade
3 lata temu
Internet w nadmiarze u dzieci często się Tak kończy my jak się klucilismy to 4osoby o tym wiedziały a teraz jednym kliknięciem można kogoś zniszczyć...
gg
3 lata temu
Masakra, taka ładna dziewczyna dała sobie wmówić jakieś bzdury? Nie było chłopaka, który by ją wspomógł??
wenflon
3 lata temu
Dzieci są straszne bo są zostawione w kupie samym sobie. Nie pilnujesz to nie narzekaj że się rozleciało jak cie nie było w pobliżu.
Karol T.
3 lata temu
Ja wynająłbym hakera, wyszukał sprawców przed policją i zrobiłbym im lekcję wychowawczą gdzieś w piwnicy. To coby z nich zostało mogłoby się skarżyć komukolwiek.
ola
3 lata temu
to niestety wina rodziców tych chłopców,nie potrafili ich wychować na wrażliwych ludzi,pewnie kupili komputer,i..'siedż sobie syneczku,zajmij się czymś' -no i takie są efekty,w Polsce takich młodocianych gnębicieli tekże nie brakuje...
many1
3 lata temu
Słaba psychikę miała i tyle. Ze mnie w szkole też się śmiali i mnie wyzywali, ale ja obracałem to w żart i można powiedzieć że sam o sobie źle mówiłem. Nie było reakcji takiej jakiej się spodziewali i przestali to robić :)
bDTIdASP
ilka
3 lata temu
Szyk wyrazów: "Dwójka nastolatków z Florydy jest oskarżona o cyberprzemoc po samobójstwie koleżanki ze szkoły." - mówi, że cyberprzemoc nastąpiła po samobójstwie. A wystarczyło pomyśleć i przemeblować zdanie... Po samobójstwie koleżanki ze szkoły, Dwójka nastolatków z Florydy jest oskarżona o cyberprzemoc.
Pawel
3 lata temu
W normalnych czasach starszy bart albo chociaz kolega sprzedla by tym paconm po dwa strzaly i by sie sprawa rozwiazala-ale teraz nie mozna bo by go po sadach ciagali a kto wie moze i zrobili by ze niego rasiste albo cos.
Wojtek
3 lata temu
A tyle lat bylo przed nia :(
ana
3 lata temu
Byla śliczna to zazdrośc a dzieci już do malego w szkole sa straszni.
mam
3 lata temu
Najsmutniejsze jest to dorośli często będąc świadkiem różnego rodzaju przemocy wśród młodych nie reagują bo to nie ich dzieciak jest ofiarą.W Polsce nie ma lepiej,znam przypadki gdzie "mądrzy" rodzice pozwalają swoim 11 latkom na zakładanie konta na FB gdzie od takiej przemocy,obrażania itp aż się roi.
Wymyk z Żyrar...
3 lata temu
BEZSTRESOWE WYCHWANIE ! Mnie za komuny wychowywało ''podwórko'' i nic mnie w życiu nie stresowało . A jesli ktoś mnie .próbował - to po prostu > DAWAŁEM W MORDĘ !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić