Kolejny atak hakerski na polski bank. Sprawdź, co ci grozi

35

Zarząd Banku Zachodniego WBK apeluje do klientów o czujność i nieotwieranie podejrzanie wyglądających wiadomości mailowych.

Computer hacker stealing data from a laptop concept for network security, identity theft and computer crime
Computer hacker stealing data from a laptop concept for network security, identity theft and computer crime (Fotolia, Brian Jackson)

Władze instytucji wydały w tej sprawie oświadczenie. Jak donosi tygodnik "Wprost", ostrzegają w nim przed próbami wyłudzenia przez cyberprzestępców danych koniecznych do zalogowania się na bankowe konto internetowe. Według władz banku klienci mogą otrzymywać maile o tytule "Blokada konta BZ WBK", które wizualnie są bardzo podobne do autentycznych wiadomości od BZ WBK.

Jednak zawarty w nich link odsyła użytkownika na stronę, na której należy dokonać "weryfikacji" poprzez podanie danych do logowania. Dzięki temu przestępcy zyskują możliwość korzystania z konta internetowego klientów banku.

Jeśli podaliście Państwo jakiekolwiek dane, to zalecamy jak najszybszą zmianę hasła lub tych informacji, które zostały przekazane autorom fałszywych wiadomości. Gdy mamy do czynienia z sytuacją podobną do tej, którą opisano powyżej i nie mamy pewności, od kogo podejrzany komunikat pochodzi, najlepiej zadzwonić na infolinię i dopytać o szczegóły otrzymanego maila - przekonują przedstawiciele BZ WBK.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić