aktualizacja 

Kontrowersyjne prawo w Rosji. Mogą strzelać do kobiet i dzieci

Władimir Putin nie ma zamiaru dawać terrorystom taryfy ulgowej. Właśnie podpisał prawo, które zmieni reguły użycia broni przez służby.

Kontrowersyjne prawo w Rosji. Mogą strzelać do kobiet i dzieci
(East News, BARTOSZ KRUPA)

Od teraz agenci FSB będą mogli częściej używać broni. Jak donosi brytyjski „The Independent” według nowych zasad funkcjonariusze są uprawnieni do strzelania do kobiet, dzieci i niepełnosprawnych. Agentom zezwolono także na otwierania ognia w tłumie, jeśli miałoby to przeciwdziałać zamachowi terrorystycznemu, pomóc w natychmiastowym odbiciu zakładników lub zapobiegnięciu atakowi na budynek.

To jednak nie wszystko. FSB może też częściej niż zwykle pobierać odciski palców i dokonywać przeszukań, jeśli podejrzewa kogoś o współpracę z terrorystami.

*Warto dodać, że nie tylko Rosja zmienia prawo ze względu na groźbę ataków. *Telewizja Republika donosi o tajnej nocie szefa francuskiego MSW Bernarda Cazeneuve’a. Miało być w niej przekazane upoważnienie dla policjantów, dzięki któremu w razie kontaktu z terrorystami mogliby od razu strzelać do napastników – bez oczekiwania na specjalne oddziały.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić