Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Korea Północna odpaliła bombę jądrową. Nowe informacje zaskakują

136
Podziel się

Indyjscy naukowcy dokonali analizy testu nuklearnego, który w 2017 roku przeprowadziła Korea Północna. Uzyskane wyniki potwierdzają, że moc zdetonowanej wówczas bomby była większa, niż do tej pory sądzono. Miała siłę 17 razy większą od ładunku nuklearnego zrzuconego przez USA na Hiroszimę w 1945 roku.

Korea Północna odpaliła bombę jądrową. Nowe informacje zaskakują
(East News, KCNA via KNS/Associated Press/East News)
bCYsNoJh

Badania wykonali eksperci z Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych. Wnioski z ekspertyzy zostały opublikowane na łamach czasopisma naukowego "Geophysical Journal International". Zespołem specjalistów badających eksplozję z 3 września 2017 roku dowodził dr K. M. Sreejith.

Bomba Kim Dzong Una była silniejsza od ładunku zrzuconego na Hiroszimę. Jak ustalili naukowcy, eksplozja stworzyła wyrwę w ziemi o promieniu 66 metrów. Energia jaka się wtedy wytworzyła porównywalna jest ze zdetonowaniem od 245 do 271 kiloton trotylu. Bomba "Little Boy", którą armia USA zrzuciła na japońskie armia miała moc "zaledwie" 15 kiloton.

Wyniki z Indii różnią się znacznie od wcześniejszych szacunków. Badacze z USA i Niemiec oceniali, że bomba Korei Północnej miała siłę 120 kiloton.

bCYsNoJj

Zobacz też: #KresyŚwiata: Kim Dzong Un jest w kleszczach. Musi słuchać się innych

Do zmierzenia siły północnokoreańskiej bomby użyto innowacyjnej metody. Zamiast polegać na danych sejsmicznych, indyjscy naukowcy do pomiaru zmian w powierzchni Ziemi wykorzystali specjalne radary, w jakie wyposażone są satelity. Test przeprowadzony 3 września odbył się 540 metrów pod szczytem góry Mantap. Po wybuchu podstawa góry przesunęła się o kilka metrów.

Radar satelitarny jest bardzo potężnym narzędziem do mierzenia zmian na powierzchni ziemi i pozwala nam oszacować lokalizację oraz wydajność podziemnych testów jądrowych - powiedział dr K. M. Sreejith.

Korea Północna stale rozwija swoją broń nuklearną. W ostatnich miesiącach Pjongjang przeprowadził serię testów rakietowych. Negocjacje na temat wycofania sankcji ze strony USA oraz likwidacji północnokoreańskiego programu zbrojeń jądrowych utknęły w martwym punkcie od czasu zakończenia szczytu w Hanoi między Kim Dzong Unem i Trumpem, który miał miejsce w lutym 2019 roku.

bCYsNoJp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYsNoJK
KOMENTARZE
(136)
....
10 miesięcy temu
armia amerykańska nie zrzuciła bomby atomowej na armię japońską tylko na miasta japońskie - to taka "drobna nieścisłość"
PP
10 miesięcy temu
POLSKA POWINNA KUPIĆ OD KOREII 3 GŁOWICE NUKLEARNE, BYLI BYŚMY BEZPIECZNIEJSI
Pytanie do Tr...
10 miesięcy temu
Skąd ten tłusty gówniarz wziął bombę atomowa???
bCYsNoJL
PITi
10 miesięcy temu
chciałbym doczekać czasów kiedy ludzkość wyginie...jesteśmy plagą tej planety, wszystko niszczymy, dewastujemy. NIE ZASŁUGUJEMY BY ŻYĆ
ika
10 miesięcy temu
Jeśli bombelek odpala takie ładunki, to znaczy, że mu na to pozwalają znacznie więksi gracze w te klocki..
Najnowsze komentarze (136)
Żal
10 miesięcy temu
Ameryka powinna się wstydzić za bombę atomowe w Japonii. Bo wytlukli niewinnych ludzi cywilów. Straszne to.
pacyfista
10 miesięcy temu
Ludzie wcinaja trawe -na 20 sposobow-a Matoly Polityczno Rzadowe bawia sie BOMBKAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dziecko we ...
10 miesięcy temu
Można mieć nadzieję że rządowi chińskiemu próby atomowe koreańczykow północnych wyjdą bokiem i zrobią z tym państwem i jego rządem porządek.Nikt na całej kuli ziemskiej nie będzie im miał tego za złe.Na Rosjan i Amerykanow nie ma co liczzyc w tym temacie.
Mam
10 miesięcy temu
Przez ich doświadczenia cała planeta ucierpi takie eksperymenty powinny być zakazane czemu mogą bezkarnie narażać świat na zmiany spowodowane tymi wybuchowymi. A wszędzie mówią że zanieczyszczeń świat co za obłuda
Zaki
10 miesięcy temu
Skąd oni mają takie ladne zdjęcia???
Bruno
10 miesięcy temu
Ciekawe czy tarczę zdarzyli ," wycelowani" rozłożyć
Buuubuu
10 miesięcy temu
Niech testuje na Izraelu. Bo rakiety niedaja rady
33
10 miesięcy temu
tu macie odpowiedź skąd biorą się trzęsienia ziemi jakich nie było wcześniej
bCYsNoJD
MIK
10 miesięcy temu
Ludzie głoduja renciści dorabiać do emerytury muszą dla niepelnosprawnych nie ma na leki i tp a wy dyskutujcie o broni za kupę kasy niepotrzebnie
smig
10 miesięcy temu
bardziej ufam pomiarom sejsmicznym niż geodezyjnym. przemieszczenia zależą od gruntu, "hałas" sejsmiczny jest bardziej miarodajny
Zstroskany
10 miesięcy temu
Może Korea wymieni się z Polską? Klika atomówek za różance i wodę święconą
Boomberman.
10 miesięcy temu
Tworzyc broń masowej zagłady dla "bezpieczenstwa". Bombowo!
Konrad
10 miesięcy temu
"Korea Północna odpaliła bombę jądrową. Nowe fakty zaskakują" odpalić to możesz pan sobie papierosa od kolegi, panie Radosławie.
reko
10 miesięcy temu
Trzeba pamiętać że to Japonia zaatakowała USA pierwsza. Więc niech się cieszą że nie zostali zrównani z ziemią.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić