Korea Południowa. Liderka sekty skazana. Wywiozła 400 osób na wyspę

45

Shin Ok-ju, założycielka apokaliptycznej sekty z Korei Południowej, została skazana na 6 lat pozbawienia wolności. Kobieta zabierała wyznawców na Fidżi, gdzie byli bici w celu "wypędzenia złych duchów".

Shin Ok-ju grace road church korea południowa
Shin Ok-ju grace road church korea południowa (Grace Road Church)

Shin Ok-ju to założycielka Grace Road Church. W 2014 roku przekonała 400 osób, by pojechały na Fidżi, gdzie miały przetrwać wieszczoną przez Koreankę katastrofę.

Na wyspie odebrano im paszporty. Wiele osób mówiło potem, że były bite w celu "wypędzenia złych duchów", które miały zamieszkiwać ich ciała.

Liderkę sekty aresztowano w lipcu 2018 roku. Teraz sąd skazał obywatelkę Korei Południowej na więzienie za przemoc, znęcanie się nad dziećmi i oszustwo.

Zobacz także: Zobacz też: "Manipulacja, wyzysk, niewolnictwo". Ta sekta działa w Polsce

Ofiary były bezradne i cierpiały z powodu zbiorowego bicia, doświadczając nie tylko tortur fizycznych, ale też strachu i szoku psychicznego. Wysoka kara jest nieodzowna w przypadku nielegalnych działań popełnianych w imię religii – oświadczył sąd w Suwon, cytowany przez BBC.

Grace Road Church był posądzany o herezję. Shin Ok-ju twierdziła, że na świecie zapanuje wielki głód, ale ona i jej wyznawcy przetrwają katastrofę na Fidżi. Kosciół wydzierżawił ziemię w pobliżu Suvy, stolicy Fidżi, i wybudował tam swoje imperium. Zdobył nawet nagrodę od premiera Fidżi za "doskonałość w biznesie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić