o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. 2 mln Turków straciło pracę. W kraju awantura o zupę

44
Podziel się

Spór między prezydentem Turcji a członkami opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej wciąż trwa. Jedną z przestrzeni konfliktu stanowią kuchnie, serwujące mieszkańcom tanią zupę.

Koronawirus. 2 mln Turków straciło pracę. W kraju awantura o zupę
(Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bDYMcLsl

Jak podaje "Ahval News" problem dotyczy w głównej mierze prowincji Antalya. Wcześniej podobne sytuacje miały miejsce w Stambule oraz Ankarze. Republikańska Partia Ludowa prowadziła tam kuchnię z tanią zupą, którą odwiedzało nawet około 2 tysięcy mieszkańców. Ta liczba miała dwukrotnie się zwiększyć od czasu wybuchu pandemii COVID-19, ponieważ doszło do licznych zwolnień z pracy.

W jaki sposób Recep Erdogan likwiduje punkty wydawania zupy?

Recep Erdogan zamyka punkty z zupą prowadzone przez opozycję. Prezydent powołuje się na obowiązujące w kraju przepisy antykorupcyjne, zgodnie z którymi władze gmin mogą zbierać datki wyłącznie na "ogólne" cele, a nie np. partię polityczną.

Postępowanie prezydenta wzbudziło oburzenie u lidera opozycyjnej partii. Kemal Kılıçdaroğlu wyraził opinię, że Recep Erdogan przekłada konflikt z Republikańską Partią Ludową nad dobro obywateli. Jak twierdzi, od czasu wybuchu pandemii zatrudnienie miały stracić aż dwa miliony obywateli, którzy pilnie potrzebują wsparcia, m.in. przez programy społeczne.

bDYMcLsn
Zobacz także: Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> przyniósł pokój. Pandemia przerwała walki

Zgodnie z oficjalnymi ustaleniami w Turcji doszło do 78,546 zachorowań na COVID-19. Recep Erdogan już wcześniej borykał się z oskarżeniami o wykorzystywanie koronawirusa do walki z opozycją. Prezydentowi zarzucano m.in. odmawianie pomocy finansowej miastom, których władze stanowią członkowie konkurencyjnych partii.

Walka [Erdogan – przy. red.] z lokalnymi władzami opozycji o to, kto zapewnia pomoc [...], stanowi zagrożenie dla społeczeństwa – oświadczył Kemal Kılıçdaroğlu ("Avhal News").

bDYMcLst

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYMcLsO
KOMENTARZE
(44)
bogdan1
rok temu
Putin kupi te zupki i będzie cacy.
pzt
rok temu
skromnie wypada te 2mln. Myślę , że z 5mln bezrobotnych
Niemcy górą
rok temu
Znowu Turcy wyemigrują do Niemiec. Miasteczko Ebersbach / Fils będzie teraz miało 100% Turków, nie 80. A. że są pracowici Niemcy ich chętnie przyjmą. W imię koronowirusa Pani Kanclerz pozbędzie się uchodźców - w sposób naturalny sami się wykończą. Downy z kazirodczych związków, ich północno zachodni sąsiedzi oraz Francuzi nie będą zadowoleni.
bDYMcLsP
lol
rok temu
Wszystkie dziady reżimowe mają idiotyczne pomysły."Wuc" a za wodzem nic"
sdwfg
rok temu
okręg Antalya i cała Turecka Riwera , żyje głównie z turystów . Brak turystów to dla tego regionu i dla znacznej połaci Turcji , katastrofa .
Władek
rok temu
Z Turcją to nawet USA się liczy A z Polską To było widać -jak prezydent stał przed siedzącym z USA
jan
rok temu
Polacy nie smiejta sie z Turkow bo za niedluga nas to bedzie czekac i bedziemy stali za miska zupy.
henrk
rok temu
wczoraj było w tym samym artykule,że milion Turków straciło pracę, dzisiaj jest już, że dwa miliony. W poniedziałek będzie pewnie już 3 mln. ? he,he,he
Władek
rok temu
Ciekawe ilu u nas w Kraju straciło pracę
Misio
rok temu
Czytajta - Po 10tym maja już i u nas. Pytanie tylko czy będzie zamykanie, czy karanie?
Tadeusz R.🖕�...
rok temu
Miska zupy będzie podawana w kościołach za co łaska 9.99zł 50% zniżka dla sekty różańcowej i elektoratu dobrej zamiany
kuhasz
rok temu
Kuroń tam pojechał ?
wujaszek W.
rok temu
Panie Erdogan, nie bój pan żaby! Puść pan ze 2 mln tych zasobów ludzkich w stronę Europy Zach - głownie Niemiaszków. Kanclerina az nogami przebiera,zeby ich powitac?
bDYMcLsH
Rostowski
rok temu
"piniendzy nie ma i NIE będzie, ....mówię to z całą odpowiedzialnością" ........ wasz Wincenty
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić