Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk zapowiada zwiększenie mocy produkcyjnych maseczek

293

W obliczu powiększającej się liczby zachorowań oraz ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce planowane są kolejne działania, zapowiadają przedstawiciele rządu. Michał Dworczyk, szef KPRM, poinformował w sobotę o zwiększeniu mocy produkcyjnych maseczek.

Koronawirus w Polsce. Szef KPRM Michał Dworczyk i minister zdrowia Łukasz Szumowski
Koronawirus w Polsce. Szef KPRM Michał Dworczyk i minister zdrowia Łukasz Szumowski (Getty Images, Rafal Gaglewski/REPORTER)

Podczas sobotniej konferencji prasowej głos zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Odnieśli się do działań rządu w związku z rozwojem epidemii. Według Michała Dworczyka obecnie powstają linie produkcyjne m.in. maseczek, do czerwca mają osiągnąć poziom 100 mln miesięcznie.

Szumowski zapowiedział, że epidemia nie będzie zwalniać w najbliższym czasie. Niebawem maseczki mają być dostępne dla wszystkich pracowników personelu medycznego, także w laboratoriach i transporcie. Minister zdrowia zaznaczył także, że wszystkie szpitale będą mogły liczyć na refundacje za przeprowadzone testy.

W zeszłym tygodniu uruchomiono ponad 7 mln maseczek, 2 mln rękawiczek, 400 tys. litrów płynu do dezynfekcji dla szpitali. Przeprowadzamy około 6 tysięcy testów na dobę i dostarczamy testy do laboratoriów - wyliczał Szumowski.

Minister zaapelował także, by zmienić świąteczne plany i powstrzymać się od wyjazdów i spotkań. Zgodnie ze słowami Łukasz Szumowskiego w następnych tygodniach liczba zachorowań będzie przyrastała.

Zobacz także: Jarosław Gowin poza rządem? Michał Dworczyk komentuje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić