o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Minister edukacji zapowiada dłuższą przerwę. Szkoły zamknięte do Wielkanocy?

5
Podziel się

Coraz więcej wskazuje na to, że szkoły i przedszkola będą zamknięte dłużej niż zakładano. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest przedłużenie zawieszenia działalności placówek oświatowych do świąt wielkanocnych.

Uczniowie muszą być gotowi na dalszą edukację w systemie zdalnym.
Uczniowie muszą być gotowi na dalszą edukację w systemie zdalnym. (PAP, Radek Pietruszka)
bDYMvxVh

Pandemia koronawirusa rośnie w siłę. - Bardzo prawdopodobne, jeśli tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół, będą święta wielkanocne - powiedział na antenie TVP 1 minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski,

Pierwotnie przerwa miała trwać do 25 marca. Wiele wskazuje jednak na to, że przedłużenie zawieszenia działalności szkół, uczelni, przedszkoli i żłobków będzie konieczne. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to placówki oświatowe będą zamknięte do 14 kwietnia.

Nauczanie ma się odbywać w formie zdalnej. - Przygotowujemy nauczycieli, uczniów i rodziców, bo oni wszyscy będą musieli współpracować, na inny sposób nauczania. Zamiast tego tradycyjnego, twarzą w twarz, chcemy, aby stopniowo przechodzono na zdalne nauczanie - wyjaśnił Piontkowski.

bDYMvxVj

Koronawirus. Co z maturą i egzaminem ósmoklasisty?

W niełatwej sytuacji znaleźli się tegoroczni maturzyści i ósmoklasiści. Wraz z rodzicami zastanawiają się, czy będzie im dane przystąpić do egzaminów w przewidzianych terminach. Sytuacja jest dynamiczna, więc wiele może się zmienić.

*Na razie jednak nie ma planów związanych z odwołaniem matury czy egzaminu ósmoklasisty. *Wszystko z pewnością będzie zależeć od tego, jak rozwinie się pandemia koronawirusa. Póki co trzeba skupić się na tym, by skutecznie z nią walczyć

bDYMvxVp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYMvxVK
KOMENTARZE
(5)
Ona
rok temu
Moze niech mniej zadają, bo w tym tempie do połowy kwietnia to my rodzice przerobiony materiał na przód o rok
Gre
rok temu
Dlaczego nauczyciele robiąc 20 % swoich powinności teraz otrzymują 100 % wynagrodzenia, a normalny pracownik tylko 80 % i do tego odwalna robotę za nauczycieli?? !??
Gość
rok temu
Problem z nauczaniem zdalnym jest taki że nie wszystkie szkoły mają dziennik elektroniczny. Nauczyciele wręczyli uczniom książki i wysłali do domu. Nie ma kontaktu, nie ma zadań, nie ma nauki. Problem jest szczególnie widoczny w małych miejscowościach. Żeby mówić o nauczaniu zdalnymi należało by najpierw wyrównać różnice pomiędzy szkołami. A te są ogromne. I gdzie tu można wyrównać szanse na start pomiędzy dziećmi, jeśli na samym początku są w tyle nie z swojej winy.
bDYMvxVL
rodzic
rok temu
Może MEN najpierw coś zrobi.....bo na ten moment zmusza rodziców, uczniów i nauczycieli do łamania prawa......w rozporządzeniu zawiesili działalność dydaktyczną, a każą uczyć zdalnie, to jest wbrew obowiązującemu prawu. Panie Ministrze proszę się zastanowić!!!!
Rodzic
rok temu
Egzaminy powinny się odbyć, ławki o tak zawsze stoją w odpowiedniej odległości ew, można to poprawić, uczniów wpuszac pojedynczo każdemu na wejściu odkazic ręce, tak samo z nauczycielami placówki na czas egzaminu zamknąć...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić