Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Minister edukacji zapowiada dłuższą przerwę. Szkoły zamknięte do Wielkanocy?

9

Coraz więcej wskazuje na to, że szkoły i przedszkola będą zamknięte dłużej niż zakładano. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest przedłużenie zawieszenia działalności placówek oświatowych do świąt wielkanocnych.

Uczniowie muszą być gotowi na dalszą edukację w systemie zdalnym.
Uczniowie muszą być gotowi na dalszą edukację w systemie zdalnym. (PAP, Radek Pietruszka)

Pandemia koronawirusa rośnie w siłę. - Bardzo prawdopodobne, jeśli tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół, będą święta wielkanocne - powiedział na antenie TVP 1 minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski,

Pierwotnie przerwa miała trwać do 25 marca. Wiele wskazuje jednak na to, że przedłużenie zawieszenia działalności szkół, uczelni, przedszkoli i żłobków będzie konieczne. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, to placówki oświatowe będą zamknięte do 14 kwietnia.

Nauczanie ma się odbywać w formie zdalnej. - Przygotowujemy nauczycieli, uczniów i rodziców, bo oni wszyscy będą musieli współpracować, na inny sposób nauczania. Zamiast tego tradycyjnego, twarzą w twarz, chcemy, aby stopniowo przechodzono na zdalne nauczanie - wyjaśnił Piontkowski.

Koronawirus. Co z maturą i egzaminem ósmoklasisty?

W niełatwej sytuacji znaleźli się tegoroczni maturzyści i ósmoklasiści. Wraz z rodzicami zastanawiają się, czy będzie im dane przystąpić do egzaminów w przewidzianych terminach. Sytuacja jest dynamiczna, więc wiele może się zmienić.

*Na razie jednak nie ma planów związanych z odwołaniem matury czy egzaminu ósmoklasisty. *Wszystko z pewnością będzie zależeć od tego, jak rozwinie się pandemia koronawirusa. Póki co trzeba skupić się na tym, by skutecznie z nią walczyć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić