Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. To za tym Polacy tęsknili najbardziej [BADANIE]

246

W poniedziałek 20 kwietnia w Polsce zniesiono część zakazów i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Pytamy Polaków, za czym tęsknili najbardziej.

Badanie pokazuje, za czym Polacy tęsknią najbardziej w czasie koronawirusa
Badanie pokazuje, za czym Polacy tęsknią najbardziej w czasie koronawirusa (PAP)

Akcja "zostań w domu" nadal obowiązuje. Można już jednak pójść na spacer na przykład do lasu czy parku. Od 20 kwietnia te miejsca są otwarte.

Polacy z utęsknieniem wyczekiwali tej chwili. W poniedziałek w parkach można było zaobserwować tłumy ludzi.

To właśnie za spacerami Polacy tęsknili najbardziej - wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla o2.pl. Aż 49 proc. pytanych stwierdziło, że po zniesieniu ograniczeń zacznie częściej wychodzić na spacery.

Tylko 13 proc. zapowiedziało, że odwiedzi rodzinę, a niemal dwa razy mniej – 7 proc. – że spotka się ze znajomymi. Zaledwie 1 proc. deklaruje, że "zacznie imprezować".

Zapytaliśmy też Polaków, z jakich usług korzystali w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Oficjalnie nie można było z nich korzystać, więc zdecydowana większość badanych – 92 proc. – stwierdziła, że nie korzystała z żadnej.

Ale są wyjątki od reguły. Niektórzy postanowili działać nielegalnie i tak na przykład powstało w trakcie epidemii podziemie fryzjerskie. To właśnie z usług fryzjerskich skorzystało najwięcej badanych5 proc.

Pozostali byli na siłowni (3 proc.), u kosmetyczki (2 proc.) lub na masażu (1 proc.).

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1063 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 17 – 20 kwietnia 2020 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić