Karolina Woźniak| 

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zmarłych. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

110

Koronawirus w Polsce. W sobotę o godzinie 17:33 Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane. Potwierdziło zgon kolejnych osób.

Koronawirus w Polsce. Wzrosła liczba osób zakażonych. Zwiększyła się liczba zgonów.
Koronawirus w Polsce. Wzrosła liczba osób zakażonych. Zwiększyła się liczba zgonów. (East News, DOMINIK GAJDA/REPORTER)

Koronawirus w Polsce - 124 nowe przypadki. Dotyczą one: 32 osób z woj. mazowieckiego, 25 z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.**

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej zmarłych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych 6 zgonach. Dotyczą one 75-letniej kobiety i 70-letniego mężczyzny ze szpitala w Raciborzu, 59-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Bytomiu, 85-letniej kobiety zmarłej w Bielsku-Białej, 74-letniego mężczyzny ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letniego mężczyzny ze szpitala w Poznaniu. "Wszyscy mieli choroby współistniejące" - czytamy w oświadczeniu MZ.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 3627, a liczba zgonów 79. W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i gdzie jest wirus.

Epidemia koronawirusa rozpoczęła się w Chinach w mieście Wuhan. Patogen rozprzestrzenił się wówczas na cały kraj. Łącznie zakaziło się tam 83 tysiące osób i zmarło prawie 3,3 tysiąca.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus wymusił zwolnienia. Bezrobocie rośnie w gigantycznym tempie

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić