Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Wciąż żerują na pandemii. Płyny dezynfekujące po 250 złotych

85

Mimo wielu reakcji, między innymi ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wciąż nie brakuje osób, które żerują na pandemii koronawirusa. W internecie pojawiają się płyny do dezynfekcji za kosmiczne kwoty.

Koronawirus w Polsce. Wciąż żerują na pandemii. Płyny dezynfekujące po 250 złotych
(East News)

Na popularnych portalach aukcyjnych nadal znajdujemy płyny dezynfekujące za 250 złotych. To cena za pięć litrów takiego produktu. - Monitorujemy to na bieżąco. Jedno to jest wprowadzenie klienta w błąd, a drugie to rażąco zawyżone ceny. Możemy tu mówić o uderzeniu w zasady współżycia społecznego - powiedział w specjalnym wydaniu programu "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki przedstawił sprawę jasno. Stwierdził, że z portali aukcyjnych powinny zniknąć wszystkie produkty związane z zabezpieczaniem się przed koronawirusem. Jak widać, trudno jest wygrać z osobami, które starają się zarobić w tej kryzysowej sytuacji.

Te oferty na bieżąco są zdejmowane, przeciwdziałamy próbom wykorzystania tej sytuacji przez nieuczciwych przedsiębiorców - dodał przedstawiciel UOKiK.

Pandemia nie ustępuje

Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o nowych przypadkach związanych z zakażeniami w naszym kraju. Do tej pory koronawirusa wykryto u 1120 osób, z czego czternastu pacjentów zmarło. Nieoficjalnie mówi się o coraz większej liczbie wyzdrowiałych, jednak tutaj trudno o konkretne statystyki.

Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Przede wszystkim trzeba zachować spokój. Panika to najgorszy doradca w tym trudnym dla wszystkich okresie. Ważne jest wsłuchiwanie się w zalecenia władz i przestrzeganie ustalanych reguł. Wszelkie nieodpowiedzialne zachowania mogą kończyć się tragicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić