Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Krowa musi zginąć. Nielegalnie przekroczyła granicę UE

99

Krowa nielegalnie przekroczyła granicę bułgarsko-serbską, a potem wróciła do ojczyzny. Przepisy zmuszają urzędników do uśpienia zwierzęcia.

Krowa musi zginąć. Nielegalnie przekroczyła granicę UE
(PAP/DPA, Delpho, M.)

Podróżnicze ciągoty krowy nie wyjdą jej na zdrowie. Jak podaje "Daily Mail" krowa Penka, która za trzy miesiące ma się ocielić, odkryła w sobie żyłkę turystki. Zwierzę uciekło z farmy we wsi Kopilovtsi i z Bułgarii, wychodząc poza granicę Unii Europejskiej, poszło na spacer do Serbii. Dopiero dwa tygodnie później krowa została przyprowadzona do właściciela przez innego rolnika.

*Mimo, że Penka wróciła do ojczyzny, bułgarscy urzędnicy orzekli, że uciekinierka musi zostać uśpiona. * Serbscy weterynarze podpisali oświadczenie, że Penka jest w doskonałej kondycji, ale to nie wystarczy. Ze względów bezpieczeństwa Penka powinna przekroczyć granicę z właścicielem posiadającym dokumentację potwierdzającą jej stan zdrowia.

*Właściciel ciekawskiej krowy, Ivan Haralampiev, ma pretensję do straży granicznej. * Mężczyzna nie rozumie, dlaczego przy tak surowych zasadach przewozu bydła, nikt nie próbował powstrzymać niesfornego zwierzęcia przed przekroczeniem granicy.

Zobacz także: Zobacz także: Łoś postanowił zamieszkać z krowami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić