Księża będą walczyć z alkoholizmem? Pomoże im PARPA

23

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie przygotowywać kampanię edukacyjno-informacyjną dla duchownych.

Księża będą walczyć z alkoholizmem? Pomoże im PARPA
(Shutterstock.com)

PARPA chce, aby księża pomagali w zwalczaniu alkoholizmu w społeczeństwie. Jak twierdzą przedstawiciele agencji, jej działania nie docierają do wszystkich potrzebujących. Dlatego PARPA będzie szkolić księży tak, by ci mieli narzędzia i wiedzę potrzebną do walki z alkoholizmem w społeczeństwie.

Zarówno alkohol jak i przemoc są tematami trudnymi dla niektórych środowisk, więc mam świadomość tego, że żeby rozmawiać i skutecznie pomagać trzeba wiedzieć znacznie więcej - tłumaczył Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA w rozmowie z TVN24BiS.

To kolejna taka akcja agencji. Wcześniej edukowała m.in. lekarzy. Prowadzono dla nich specjalne szkolenia, pokazywano filmy, drukowano biuletyny informacyjne i stworzono specjalną stronę internetową. Każda taka akcja kosztuje około 220-230 tys. złotych.

PARPA ogłosiła przetarg. W postępowaniu zostanie wyłoniony jeden podmiot, który zrealizuje wszystkie założenia projektu. Składać się ma na to realizacja dwóch filmów, opracowanie koncepcji spotkań szkoleniowych dla duchownych i zaprojektowanie, a także prowadzenie strony internetowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić