Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

LSD poprawia wydajność w pracy? Nowa moda w Dolinie Krzemowej

Podziel się:

Regularne przyjmowanie małych porcji wielkości 10-15 mikrogramów, czyli około jednej dziesiątej normalnej dawki psychodelicznej substancji może wpłynąć na wzrost energii i zwiększenie koncentracji.

LSD poprawia wydajność w pracy? Nowa moda w Dolinie Krzemowej
(flickr.com, Wally Greeninker)

Po taki środek według dziennikarzy „Rolling Stone” sięgają niektórzy specjaliści z Doliny Krzemowej. W ten sposób zwiększają wydajność pracy, przy jednoczesnym braku obaw o niepożądane skutki.

A o te nietrudno. Eksperymentowanie z halucynogennym LSD może skończyć się tragicznie. „Daily Mail” przypomina, że w tym roku 15-letni syn muzyka Nicka Cave'a spadł z klifu w przepaść po zażyciu tej substancji.

*Według Jamesa Fadimana, autora „Przewodnika psychodelicznego”, mikrodozowanie LSD cieszy się dużą popularnością. *Ludzie z całego świata (najwięcej z San Francisco) kontaktowali się z nim i opisywali swoje doświadczenia. W końcu stwierdził, że małe dawki przyjmowane rano przez cztery dni później włączone do codziennej rutyny działają lepiej niż Adderall, czyli lek stosowany w leczeniu nadpobudliwości psychoruchowej. Jego zdaniem mikrodozowanie LSD pomaga w walce z depresją, migreną i syndromem chronicznego zmęczenia.

Matt Johnson psycholog z Uniwersytetu Johns Hopkins w Baltimore ostrzega o niebezpieczeństwie. Negatywne skutki mogą pojawić się po długotrwałym stosowaniu substancji

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić