Albert Kamiński| 

MIPIM 2017. Warszawa polskim miastem przyszłości

0

Stolica otrzymała tytuł "Polish City of the Future" w kategorii dużych miast na odbywających się w Cannes największych na świecie targach nieruchomości MIPIM 2017. Nagrody przyznano także w kilku innych kategoriach.

MIPIM 2017. Warszawa polskim miastem przyszłości
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/strocchi)

Na zwycięstwo Warszawy wpłynęło wiele czynników. Miasto ma największy poziom PKB na mieszkańca w kraju. Dodatkowo jest tu najwięcej uczelni wyższych oraz studentów kierunków językowych - pisze "Rzeczpospolita.

Stolica posiada także najlepszy w Polsce klimat dla biznesu. W latach 2006-2015 Warszawa przyciągnęła łącznie 392 bezpośrednie inwestycje zagraniczne, co stanowiło prawie 20% wszystkich w kraju.

W kategorii średnich miast zwyciężyła Gdynia. Doceniono ją za "potencjał ekonomiczny" oraz "udogodnienia dla biznesu". Gdynię wyróżnia ekologiczny transport, wysoki poziom szkolnictwa, modernistyczna zabudowa, a także bliskość morza i lasów.

Kategoria małych miast to zwycięstwo Grodziska Mazowieckiego. Miasto zadebiutowało w rankingu i od razu odniosło sukces. Zwrócono uwagę na wysoki potencjał gospodarczy Grodziska. Aktualnie w budowie jest tam 5 fabryk za łączną kwotę 170 mln złotych.

Targi MIPIM trwają w tym roku od 14 do 17 marca. To już 28. edycja tej imprezy. Szacuje się, że zgromadzi ona podczas całości jej trwania ok. 2,6 tys. wystawców, którzy zagospodarują 19,4 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Odwiedzić ją ma ponad 23 tys. uczestników z 90 krajów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić