Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Mleczna czekolada będzie tak zdrowa jak gorzka

8
Podziel się:

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu stanowy Karoliny Północnej znaleźli sposób, by mleczna czekolada zrównała się zdrowotnymi właściwościami z jej gorzką odmianą. A wszystko dzięki skórkom orzechów.

Mleczna czekolada będzie tak zdrowa jak gorzka
(Pixabay.com)

Skórki chronią orzechy przed utratą wartości odżywczych. Naukowcy znaleźli sposób, by pozyskać z nich związki fenolowe. Zamieniają je w jadalny proszek, który dodany do mlecznej czekolady znacznie zwiększa jej wartości antyoksydacyjne. A wszystko bez wpływu na smak czekolady - informuje "Independent".

Czekolada gorzka jest zdrowa, ale wielu osobom nie pasuje jej smak. Dlatego sięgają po słodszą, mleczną odmianę. Tej jednak brakuje tylu wartości odżywczych, ponieważ ma przynajmniej o połowę mniej kakao w składzie. Naukowcy sprawdzali smak swojego produktu na 80 ochotnikach. Nikt nie zauważył różnicy pomiędzy zwykłą czekoladą, a jej doprawioną wersją. Swoje badania opublikowali w branżowym magazynie "Journal of Food Science".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
lama
6 lat temu
E467 wkładają do naszych czekolad w fabrykach które celowo wykupili a w USA, Japonii i Australii ten dodatek z trującej rośliny jest zabroniony. I mają zdrowsze czekolady !
Ela
6 lat temu
Czekolada ok ale najgorze i najbardziej tuczące są batobiki nadziewane. Mniam mniam, a kalorie lecą i pupa rosnie. Potem posty, diety cud i inne wynalazki. lepiej jeść racjonalnie i zdrowo to mozna i wagę zrzucić. Polecam lekturę książki odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Mozna jeść zdrowo niedrogo i wyglądać jak trzeba.
kazia
6 lat temu
jaka to czekolada skoro w 90% są w niej konserwanty i chemia zastępująca naturalne składniki typu masło kakaowe czy kakao? Nawet Wedel mamy tylko z nazwy bo właścicielami tej fabryki są producenci gum do żucia z Azji!
gf
6 lat temu
Po wejściu CETA będziemy tutaj mieli tony takiej "zdrowej" czekolady i nie tylko.
CETA ZYGAC SI...
6 lat temu
CETA zobaczcie co zrobia z kazda czekolada bleee film doc tytul na youtue Korporacyjna żywność 2008 Lektor PL SZOK
yea
6 lat temu
Niech zrobią żeby fastfoody były zdrowe.
Trwasz
6 lat temu
Najlepsza jest czekolada z tyłka kijowskiego ,taka wyskakana po marszu KODu.Uwielbiam też czekoladę od Petru.
piniol
6 lat temu
Niech zrobio żeby wódka byłą zdrowa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić