aktualizacja 

Muzułmański symbol na niemieckiej fladze. Niemcy są w szoku

587

Niemiecka telewizja Tele 5 umieściła w swoim logo niemiecką flagę z muzułmańskim półksiężycem. Według stacji to „okazanie szacunku i współczucia dla ofiar ataku w Stambule". W sieci zawrzało.

Muzułmański symbol na niemieckiej fladze. Niemcy są w szoku
(twitter.com)

Ostatnie wydarzenia budzą wiele emocji wśród Niemców. Najpierw imigranci zaatakowali kobiety podczas świętowania nowego roku w Kolonii, a niecałe dwa tygodnie później w Stambule podczas ataku zamachowca-samobójcy zginęło 10 niemieckich turystów. Tele 5 postanowiło na dość niezwykłe upamiętnienie ofiar ataku w Turcji. Stacja umieściła w swoim logo niemiecką flagę z muzułmańskim półksiężycem i gwiazdą.

Tele 5 pochwaliło się nowym logiem na Twitterze. Niemiecka telewizja napisała, że jest to „okazanie szacunku i współczucia" ofiarom ataku na niemieckich turystów w Stambule w pobliżu Błękitnego Meczetu. Według wicepremiera Turcji Numana Kurtulmusa zamachowcem-samobójcą miał być syryjski imigrant. Odpowiedzialny za atak nie był na liście osób obserwowanych w związku z podejrzeniem o terroryzm. Syryjczyk przyjechał do Turcji jako uchodźca.

Półksiężyc i gwiazda to symbol związany z krajami muzułmańskimi. Ma na celu propagowanie zasad i tradycji islamu. Wiele krajów od Turcji po Pakistan umieściło go na swoich flagach. Tele 5 próbowało usprawiedliwić swoją decyzję.

Uważamy, że to dość niefortunne, że półksiężyc z gwiazdą stał się symbolem strachu. Hilal (księżyc) nie jest oznaką strachu – możemy przeczytać na oficjalnym profilu stacji na Twitterze.

Internauci nie podzielili opinii stacji telewizyjnej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

“Spróbujmy to uporządkować, imigranci gwałcą kobiety w Kolonii, później ich wysadzają, a @Tele5 reaguje uhonorawniem ich religii?"

Trwa ładowanie wpisu:twitter

“Przez sympatię do Niemców zamordowanych przez Islam @Tele5 umieszcza ich symbol na niemieckiej fladze. Nie, nie rozumiem tego w ogóle.”

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"@MusicVideoaDay @MisterMetokur @tele5 obrzydliwe. Gdzie się podziały jaja Niemców? Cały kraj to spacyfikowane ci#y. To jest chore"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić