Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kacper Krysztofik
|

Muzułmańskie piekło na ziemi. Musieli jeść wieprzowinę i pić alkohol

696
Podziel się:

Chińskie władze przetrzymują około miliona wyznawców Mahometa w specjalnych obozach internowania, gdzie przechodzą bardzo specyficzną "reedukację". Wszystko to w ramach walki z islamskim ekstremizmem.

Muzułmańskie piekło na ziemi. Musieli jeść wieprzowinę i pić alkohol
(Forum)

Chińczycy chcą wymóc na przetrzymywanych muzułmanach porzucenie swoich przekonań religijnych. Byli więźniowie tych obozów ujawnili niedawno w mediach, przez jakie piekło musieli przechodzić tylko dlatego, że islam jest ich religią. Szacuje się, że w zachodniej prowincji Sinkiang przetrzymywanych jest od 900 tys. do miliona "innowierców".

Internowani w obozach byli poddawania torturom psychicznym i fizycznym. Chińczycy zmuszali ich m.in. do picia alkoholu i jedzenia wieprzowiny, których spożywanie jest surowo zabronione przez Koran. Uczestnicy przymusowych obozów reedukacyjnych dzień w dzień mieli musieli wyrzekać się swojej religii, tożsamości, bliskich oraz wyrażać wdzięczność Partii Komunistycznej.

Wśród przetrzymywanych znajdowały się również krnąbrne jednostki. Należy do nich m.in. Bekali, muzułmanin z Kazachstanu, który opuścił "obóz". Gdy zaczął odmawiać wykonywania chińskich rozkazów, zmuszono go do stania bez ruchu pod ścianą przez pięć godzin. Tydzień później został wysłany do karceru, gdzie był pozbawiony jedzenia na 24 godziny. Bekali już po 20 dniach "przymusowej reedukacji" chciał się zabić.

To ogromna presja psychiczna, kiedy musisz wyrzec się siebie samego, ujawniać i negować swój sposób myślenia - tłumaczy Bekali płacząc. - Myślę o tym każdej nocy, aż do rana. Nie mogę przez to spać. Myśli o pobycie tam towarzyszą mi na okrągło.

Ujgurzy, radykalni muzułmanie zabili setki ludzi w ostatnich latach. Głównie ten lud zamieszkuje Sinkjang, który to region Chińczycy uważają za zagrożenie dla pokoju w całym kraju. Pomimo, że władze unikają komentowania tej sytuacji, amerykańska komisja ds. Chin zdecydowanie potępia te działania nazywając je "największym masowym więzieniem mniejszości na świecie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(696)
Porki
9 miesięcy temu
Tamci nie jedzą wieprzowiny, z kolei Chińczycy jedzą wszystko - nawet nietoperze...I jest problem teraz...
szyszkin
4 lata temu
Jadę tam i powiem żem islamista. Chcę reedukacji.
1410
4 lata temu
Wóda i słoninka, czyż to nie RAJ ,a ciapate piekło. Bo wierzą w pedofila.
Loos
4 lata temu
Brawooooooooooooooooooooooo Chiny !!!!!!
Józef
4 lata temu
Wielka mi kara. Lody na deser?
gdfg
4 lata temu
Prze jakie pieklo musza przechodzic rodziny ofiar zamachow w Europie, tylko dlatego, ze nie sa muzulmaninami......
papa smerf
4 lata temu
Popieram włściwe traktowanie muzułmanoww. Brawo Cińczycy
pawel
4 lata temu
W takim razie każdy Polak przechodzi piekło. Żremy świnie i pijemy wódę.
Krzysztofik, ...
4 lata temu
Panie Krzysztofik, ile juanów wziął pan za ten artykuł? Chińczycy robią z Ujgurami to samo co z Tybetańczykami. Czytał w ogóle cokolwiek czy się tym nie splamił i przetłumaczył artykuł z jakiegoś brukowca? Wstyd.
Smacznego
4 lata temu
Pieklo? Jest film jak u nich wsadzają do klatki chrześcijan i topią spuszczajac na linie zawieszonej na wygiętym drzewie do wody, a tu z karmieniem ich wyskakują...
Co kraj to ob...
4 lata temu
Alkohol, wieprzowinka faktycznie tortury szkoda ze w Polsce za takie trzeba samemu zapłacić.
Gal Anonim
4 lata temu
Brawo Chińczycy. Nareszcie ktoś uczy tych dzikusów normalnie jeść i normalnie żyć.
Yolo
4 lata temu
Tez bym tak chcial... alkohol i miesko..
MIrek
4 lata temu
a w Polsce jakoś bycie komunistą nie przeszkadzało chodzić do kościoła albo bycie katolikiem patryjotom największym jak L Kaczynski nie przeszkadzało pisać prac doktorskich o marxizmie leninizmie, i całej reszcie polaków też zaraz po wyjsciu z koscioła głosować na komune, chyba są uczciwsi te chinczycy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić