Jan Muller| 
aktualizacja 

Nagrali atak wilków na psy gospodarskie. Polują na Mazowszu

368

Media z okolic Mławy donoszą o wilkach grasujących w tamtejszych lasach. Widziano je m.in. w Dobrej Woli i wsi Petrykozy.

Nagrali atak wilków na psy gospodarskie. Polują na Mazowszu
(Facebook.com/joanna.brzozowska)

Świadek powiedział serwisowi codziennikmlawski.pl, że widział je w okolicach miejscowości Lipowiec Kościelny i Borowe. Gdy spacerował po lesie podeszły do niego na 20 metrów. Bardziej dramatyczne wydarzenia miały miejsce w Pertykozach. Kamera monitoringu nagrała atak wilków na psy gospodarskie.

Do tej pory o wilkach słychać było tylko w Bieszczadach,ale niestety pojawiły się też u nas.Scenę zarejestrowała nasza kamera przemysłowa w Petrykozach. 3 osobniki zrobiły podkop pod ogrodzeniem i zaatakowały pilnujące gospodarstwa psy. Niestety jeden z nich przepadł bez wieści, a drugi jest mocno poturbowany - napisała internautka.

Nie wiadomo jeszcze, czy zwierzęta zadomowiły się tam na dobre. Być może są to watahy wędrowne. Myśliwi uspokajają, że ludzie nie mają powodu do obaw. Chyba, że o swoje zwierzęta.

Wilki przy kontakcie z człowiekiem po prostu uciekają. W ostatnim czasie nie odnotowano żadnych przypadków ataków wilków na ludzi. Może być ze zaatakują psa i zabija go, ale są to również nieliczne przypadki – mówi serwisowi Grzegorz Kuciński, prezes Koła Łowieckiego nr 3 Łoś w Mławie.

Jeżeli wilk podchodzi pod zabudowania, jest wielce prawdopodobne, że to krzyżówka. Zwierzęta zrodzone ze związku z psami domowymi są mniej płochliwe.

Zobacz także: Zobacz także: Wilki w Kampinosie

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić