Naukowcy alarmują: co trzecia para nie korzysta z nocy poślubnej

31

To niemal plaga. Świeżo upieczone pary małżeńskie nie uprawiają seksu w noc poślubną. Jako najczęstszą przyczynę wskazują zmęczenie lub upojenie alkoholowe - podaje independent.co.uk.

Naukowcy alarmują: co trzecia para nie korzysta z nocy poślubnej
(flickr.com, 維鴻 朱)

Noc poślubna to zjawisko wymierające, być może nie będzie celebrowane w ogóle. Jedna trzecia badanych małżeństw przed 40. przyznała, że po weselu nie skonsumowali swojego małżeństwa. Jako główny powód wskazywali zmęczenie. W tej samej grupie 1/5 badanych oznajmiło, że byli zbyt pijani na nocne igraszki.

Prawie 3/4 małżeństw, które obecnie mają powyżej 60 lat, uprawiało seks w czasie nocy poślubnej. Spośród tych, którzy nie zdecydowali się na konsumpcję związku, aż 37% wskazało, że byli zbyt zmęczeni a 23%, że zbyt pijani.

Statystyki wyglądają dużo gorzej w najmłodszej grupie. Niepokojące jest to, że aż 8% małżeństw w przedziale 18-39 lat w rzeczywistości nie pamięta, czy uprawiało seks w czasie nocy poślubnej. Jako powód luki w pamięci wskazywali zmęczenie, upojenie, albo jedno i drugie. Mimo że "wyjątkowa noc" po ślubie powoli przestaje mieć znaczenie, to trend zbliżeń małżeńskich pozostaje na podobnym poziomie. Na seks w czasie nocy poślubnej decyduje się nieco mniej niż połowa małżeństw.

Być może znaczenie ma wzrost liczby osób, które uprawiają seks przedmałżeński. Na taki krok decyduje się ponad 65% par w wieku 18-39 lat, w porównaniu z 44% osób w wieku powyżej 60 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić