REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka11.07.19 (07:17)

New Delhi w Radomsku. Bakteria odporna na antybiotyki

U jednej z pacjentek Szpitala Powiatowego w Radomsku stwierdzono obecność bakterii New Delhi. Kobieta została odizolowana, by zapobiec rozprzestrzenieniu superbakterii.
iStock.com

Kobieta została przyjęta na oddział wewnętrzny w szpitalu w Radomsku kilka dni temu w związku z inną chorobą. Po wykonaniu badań wyszło na jaw, że jest nosicielką bakterii New Delhi. Pacjentkę przeniesiono do osobnej sali i poinformowano o sytuacji sanepid.

Badania prowadzone są obecnie u wszystkich pacjentów na oddziale. Pacjentka jest odizolowana w osobnej sali, ale rodzina może ją normalnie odwiedzać, oczywiście przy zachowaniu szczególnej ostrożności i zasad higieny. Chodzi o każdorazowe mycie rąk i zakładanie fartuchów. Reżim sanitarny dotyczy także personelu - powiedział "Dziennikowi Łódzkiemu" Przemysław Drozdek z kancelarii szpitala.

REKLAMA

Władze szpitala podkreślają, że jest to odosobniony przypadek i nie ma powodu do niepokoju. Zapewniają, że zachowane są wszelkie środki ostrożności i nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się bakterii.

Zobacz także: Spoczywają pod wodą. Do tej pory sądzono, że nie istnieje tam żadne życie

Odporna na antybiotyki bakteria New Delhi coraz częściej występuje w Polsce. Po raz pierwszy pojawiła się w 2011 r. w Warszawie. Do 2018 r. odnotowano prawie 2,4 tys. przypadków zakażenia.

Bakteria New Delhi wywołuje śmiertelne, nieuleczalne choroby. Jest odpowiedzialna za gwałtownie przebiegające zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie układu moczowego i pokarmowego, zapalenie płuc i sepsę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij