o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Niesłysząca poszła na koncert. Teraz pozywa organizatorów

366
Podziel się

Mimo że zapewniono jej tłumacza na występ gwiazdy, to i tak zdecydowała się pozwać firmę.

(flickr.com, marcen27)
bDUjShDp

Sally Reynolds pozwała firmę LHG Live za brak tłumaczenia całego koncertu na język migowy. Jej córki są wielkimi fankami zespołu Little Mix. Mama postanowiła zrobić im prezent i kupiła bilety na koncert grupy w angielskim Sussex. Kobieta wybrała się na występ razem z nastolatkami. Towarzyszyli im jeszcze dwaj niesłyszący przyjaciele matki.

Przed koncertem Sally poprosiła organizatorów o zapewnienie tłumaczenia na język migowy. Wraz ze znajomymi chciała zrozumieć teksty piosenek. Firma LHG Live początkowo zaproponowała jej dodatkowy bilet, aby sprowadziła własnego tłumacza – czytamy w portalu BBC.

Kobieta prosiła o zapewnienie tłumacza jeszcze kilka razy. Firma za każdym razem jej odmawiała. Kilka dni przed koncertem Sally złożyła wniosek o nakaz sądowy. Udało się jej zmusić firmę do podjęcia działań. Tłumacz pojawił się na koncercie Little Mix. Szkopuł w tym, że przed występem gwiazdy, na scenie pojawiły się dwa zespoły supportujące występ. Ich piosenki nie były tłumaczone.

bDUjShDr

To tak, jakby kupić bilety do kina i móc oglądać jedynie ostatnie 20 minut filmu – komentuje Sally Reynolds

Zobacz także: Zobacz także: Jak zachowywać się wobec głuchych?

*W Wielkiej Brytanii obowiązuje specjalna ustawa dotycząca równości. *Każda firma dostarczająca usługi społeczeństwu jest zobowiązana do zapewniania osobom niepełnosprawnym doznań jak najbardziej zbliżonych do tych, które odczuwają osoby zdrowe. Prawnicy głuchej matki podkreślają, że ta sprawa jest bardzo ważna dla całego społeczeństwa. Ich zdaniem organizatorzy muszą zrozumieć, że osoby niepełnosprawne chcą, tak jak każdy, móc bawić się na koncertach.

bDUjShDx

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUjShDS
KOMENTARZE
(366)
jk
3 lata temu
Za chwilę niewidomy pozwie ich, że nie widział gwiazdy.
HegemonV
3 lata temu
A jeśli ja nie znam angielskiego, to też na koncercie mogę domagać się tłumacza na język polski?
aaa
3 lata temu
co to za cyrk
bDUjShDT
adas
3 lata temu
W dupie sie poprzewracało od dobrobytu? Ok przykro że są osoby w jakiś sposób poszkodowane przez życie. Ale widać chamem i prostakiem można być w każdej sytuacji.
hanka
3 lata temu
idąc tym tropem osoby otyłe powinny pozwać sieciówki za to, że nie produkują spodni rurek w rozmiarze 62. Absurd.
Najnowsze komentarze (366)
Słaba sprawa
rok temu
Przykra sprawa,że ktoś głuchoniemy w dramatyczny sposób daje sygnał światu,że nie godzi się ze swoją krzywdą. Myślę,że psycholog powinien wytłumaczyć takiej osobie w jakim położeniu jest. To trochę tak ,jak Oscar Pistorius chciał brać udział w Olimpiadzie dla pełnosprawnych i na "dzień dobry" miał przewagę nad zdrowymi,biegnąc na specjalnym sprzęcie,zastępującym nogi (sprawdzone przez naukowców). Co innego nasza pingpongistka Partyka... Tu samodzielnie ,ze zdwojoną siłą i pracą (jak nie więcej) nie mając dłoni,przedramienia- ręki, walczy,jak lwica o każdą piłkę. To jest przykład na niepełnosprawność ,została godnie zaakceptowana, podrażniła ambicje i jest potraktowana ciężką pracą,jak katar,pokazała siłę charakteru dziewczyny,która nie wymuszała nic na nikim. Stivie Wonder również dał radę,ale oni realnie oszacowali na co ich stać i jakie możliwości techniczne mają. Ogólnie to jest temat na głębszą debatę... bo nominalnie mógłbym poprosić,żeby na koncercie w filharmonii wyświetlali mi na telebimie rozpisane na nuty partytury,a jakiś muzyk mi na bieżąco tłumaczył "język muzyki" No bo chciałbym,żeby dogłębnie w końcu mi ktoś to "dekodował",cóż.. nie rozumiem nut. Poprawność polityczna też jest niszcząca,szczególnie dla dziewczyny. Koncert tak, nawet ten tłumacz w miarę przejdzie (skoro takie przepisy mają) ,ale ten pozew, to już jest bezczelne chamstwo tego dziewuszyska. Ps Nie ma co się mścić na ludziach,bo powracająca fala przyjdzie (ogólnie to apel do WSZYSTKICH ludzi na tym globie.nie ważne czy taki,śmaki,czy owaki)
anty
3 lata temu
Na tej zasadzie niewidomy powinien dostać kierowcę na stałe bo chce poruszać się samochodem.
gosc
3 lata temu
w dupach się poprzewracało
GŁUPIABRYTYJK...
3 lata temu
Ach ci brytole :)
Antykomuch
3 lata temu
Przeciez to kant w ktorym chodzi o wyludzenie kasy. Lewactwo doprowadzilo do tych absurdow.
t3g
3 lata temu
nie umiejąca pływać poszła na pływalnię. Utopiła się i teraz pozywa...kogoś. PO umiało rządzić tak że im było dobrze -znaczy swoim działaczom a resztę mieli w D. Teraz donoszą do unii bo zwykli ludzie dali im kopa.
Ja
3 lata temu
A ja myślę że każdy zespół powinien grać i śpiewać w języku migowym. Hi, hi 😊
Githe Manitou
3 lata temu
Niewidomy miałby lepiej, bo mógłby poprosić o możliwość wymacania gwiazd
bDUjShDL
avo
3 lata temu
paranoja, takie życie jeden się rodzi bogaty drugi biedny, jeden niski drugi wysoki, jeden biały drugi czarny itd. itp.
Gordon
3 lata temu
jprd ona jest serio chora jakby sprowadziła swojego tłumacza to by nie było takich akcji...
Pierdyknięta
3 lata temu
Nie dość że głucha to głupia
aa
3 lata temu
Pieprznięta baba.
abcd
3 lata temu
co ku.....?
JHR
3 lata temu
Ta mamuśka druga od lewej w dechę! Pukał by jak dzięcioł sosnę!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić