o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Niewidomy pies zyskał psa przewodnika. Są nierozłączni

27
Podziel się

4-miesięczny szczeniak Maverick stał się "oczami" 11-letniego golden retrievera o imieniu Charlie. Między psami narodziła się niesamowita więź. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niewidomy pies zyskał psa przewodnika. Są nierozłączni
(instagram.com/charlieandmav/)
bELiOgGJ

Maverick dołączył do rodziny wraz z Nowym Rokiem. Chelsea i Adam Stipe z Północnej Karoliny spodziewali się dziecka i chcieli, by miało własnego psa, z którym będzie dorastać. Dlatego zdecydowali się na kupno szczeniaka.

Początkowo Charlie nie był zadowolony z obecności innego psa. Jednak Maverick szybko go do siebie przekonał. Wkrótce psy stały się nierozłączne. Szczeniak zrozumiał, że Charlie się od niego różni i zaczął pomagać mu w poruszaniu się. Dzięki niemu, 11-letni golden retriever odzyskał szczenięcą radość i chęć do zabawy.

bELiOgGL

Charlie stracił wzrok z powodu jaskry. W 2016 r. weterynarz musiał usunąć mu jedną gałkę oczną, a rok później kolejną. Pies radził sobie całkiem dobrze, jednak nie miał ochoty na zabawę i stał się bardziej osowiały. Wszystko zmieniło się wraz z przybyciem Mavericka.

Wspaniale jest patrzeć, jak Maverick i Charlie się ze sobą bawią, ponieważ Charlie zamienia się wtedy w szczeniaka. To słodkie widzieć, że się dogadują i cieszą sobą nawzajem - powiedziała w rozmowie z "Today" właścicielka psów.

Przyjaźń czworonogów zachwyciła ludzi na całym świecie. Ich wspólny profil na Instagramie obserwuje już 113 tys. użytkowników.

bELiOgGR
Zobacz także: Zobacz także: Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali
bELiOgHm
KOMENTARZE
(27)
PsiaMama
3 lata temu
Cudne,kochane psiaki.Ja kocham moją znajdusię.Przygarnęłam ją,gdy patrzyła z nadzieją na każde przejeżdżające auto.Teraz obie dajemy sobie to czego nam zabrakło od ludzi.
Kinga
3 lata temu
Tak naprawdę tylko nam się wydaje, że dużo wiemy o zwierzętach. One tylko nie umieją mówić...
eXp
3 lata temu
"Przyjaźń czworonogów zachwyciła ludzi na całym świecie" hmmm...uczmy się od nich.
bELiOgHn
Bolek
3 lata temu
Takich psełdo miłośników zwirząt są miliony trzeba ich eleminować czyli powiadamiać straż
Życie
3 lata temu
Tak piesek jest fajny ale mój pies nie szczeke i nie przeszkadza sąsiadom,a sondzki pies który notabene szczeke 10-godz.dzinnie to szlak trafia sąsiada miłośnika zwierząt, a jeszcze nalepsz sąsiad wybudował kojec przy płocie od sąsiada 3-metry od miejsca gdzie sąsiad ma punkt wypoczynku to jak ma człowiek reagować
ssss
3 lata temu
Pewnie katolicka rodzina
OBA NATYCHMIA...
3 lata temu
co za gwno uśpić oba!!!!
Laura
3 lata temu
Niechaj ludzie uczą się empatii od zwierząt.
mf
3 lata temu
ludzie uczcie się od zwierząt!!!!!
Dorota
3 lata temu
takich ludzi kocham ,
momo
3 lata temu
nic dodać nic ująć uczmy się
Jesteście ins...
3 lata temu
Serce się kraje! Serce się buduje! Powodzenia kochane pieski!!!!!
kris
3 lata temu
Niesamowite --ludzie kompletnie zatracili wiez ze zwierzetami--a to --Bardzo Wielka Strata..................................................................................
bELiOgHf
bleuelle
3 lata temu
Kocham, kocham, kocham zwierzęta.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić