o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Oskarżyli chłopaka o znieważenie Koranu. Cudem uniknął śmierci

261
Podziel się

Chrześcijanin z Pakistanu stał się ofiarą linczu po publicznym oskarżeniu, że wrzucił Koran do ognia.

Oskarżyli chłopaka o znieważenie Koranu. Cudem uniknął śmierci
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Cezary Piwowarski)
bDTXVluJ

Chłopak usłyszał w niedzielę zarzut popełnienia bluźnierstwa. To czyn, który w Pakistanie zagrożony jest karą dożywotniego więzienia. Tak przewiduje art. 295-B tamtejszego kodeksu karnego. 16-latek uszedł z życiem z linczu, a teraz może już nigdy nie wyjść zza krat - informuje "The Express Tribune".

Jego rodzina powinna być wdzięczna policji. Tłum otoczył posterunek policji, ale uspokoiliśmy protestujących z pomocą starszych mieszkańców tego obszaru - relacjonuje inspektor Pervez Iqbal.

Dramat rozegrał się niedaleko miasta Wazirabad na wschodzie Pakistanu. Rozwścieczeni muzułmanie rzucili się na chłopaka podburzani przez miejscowego imama. Bili go bez litości. Policję wezwał ktoś ze świadków. Funkcjonariusze uratowali 16-latka od śmierci, ale zabrali ze sobą na posterunek w Ali Pur Chattha. Tam odparli jeszcze jeden atak żądnych zemsty ekstremistów.

bDTXVluL

Skargę w sprawie spalonego Koranu złożył imam, który stwierdził, że świadek potwierdził mu, iż chrześcijański nastolatek wrzucił księgę do ognia. Miało się to stać w połowie lipca. Mało tego - policja twierdzi, że przyznał to sam chłopak.

Nie było potrzeby przesłuchiwać innych świadków. Sam się przyznał. Nie potrafił powiedzieć, dlaczego to zrobił - oświadczył podinspektor Iqbal.

Sprawa nie jest jednak jasna. Ojciec chłopaka twierdzi, że jego syn niczego złego nie zrobił, a cała sprawa to zemsta konkurenta. Nastolatek zarabiał, zbierając butelki i makulaturę, które pozyskiwał ze śmieci. Resztki odbierał również z pobliskiego sanktuarium Sundhay Shah. I to właśnie wtedy w jego ręce miał wpaść Koran, który wylądował w ogniu. Oskarża go jednak o to Muhammad Nawaz - świadek, na którego powołuje się imam. Nawaz także żyje ze zbieractwa i działa na tym samym obszarze, co oskarżony chrześcijanin. Szczególnie miało mu się nie podobać, że 16-latek odbiera resztki z sanktuarium.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTXVluR
Zobacz także:

Co wiesz o islamie?

bDTXVlvm
KOMENTARZE
(261)
agavf
4 lata temu
koranem sie codziennie podcieram
kolega
4 lata temu
średniowiecze
ola
4 lata temu
Islam to najgorsza sekta na świecie i powinien być zakazany. Ot cała prawda.
bDTXVlvn
tubylec
4 lata temu
islam religia pokoju i miłości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale chyba tylko szatana !
Chrześcijan
4 lata temu
Podobno są 2.! Korany. Ten prawdziwy nie pamiętam skąd i ten drugi fałszywy podyktowany przez demona.! Islam nie szanuje chrześcijan i Biblii. Dlaczego Chrześcijanie mają szanować Koran i Muzułmanów. Ktoś wie dlaczego?.
Najnowsze komentarze (261)
Jezus jest Pa...
4 lata temu
Kto naprawdę wierzy w Chrystusa niech pomodli się za tego chłopaka. Islam według Biblii, to religia antychrysta! „Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto poddaje w wątpliwość Ojca i Syna." - Pierwszy List św. Jana 2:22 Sura 6,101 (KORAN) "Stwórca niebios i ziemi! Jakże On mógłby mieć syna - przecież On nie miał wcale towarzyszki?!"
Jola
4 lata temu
Muzułmanie stają w obronie koranu a są chrześcijanie ,którzy palą lub niszcz biblię -wystarczy że jest to Pismo Święte nie zatwierdzona przez ich kościół -widziałam film na youtube jak popi namówili starszych ludzi do ataku na inny kościół
hahah
4 lata temu
i takie bydło jest wpuszczane do europy
niko
4 lata temu
Mowi sie chlopiec a nie chlopak.To po pierwsze.Po drugie- o co tyle szumu?Ten koran to satanistyczna ksiazka.
gosc
4 lata temu
kolejny dowod na to ze ta parszywa ksiega to ksiega szatana..albo poprawniej ..satany
Oleg
4 lata temu
Zdelegalizowac islam w Polsce.kozojeby niech na pustyni robią co chcą ale od Polski wypad.
wojtek
4 lata temu
nadchodzi wojna? nie mogę się doczekać!!!
jasiek
4 lata temu
Koran i cały ten cyrk islamski powinien być zakazany.Ostatecznie koranem można sobie doope podetrzeć.
bDTXVlvf
2we
4 lata temu
radykalni' muzułmanie chcieli go zlinczowac na miejscu, a ci bardziej "postepowi" , tzw "umiarkowni" chca jedynie aby zgnił za kratami
33
4 lata temu
W kra­jach bał­kań­skich, w Rosji, na Ukra­inie i na Wę­grzech przez 500 lat mu­zuł­ma­nie za­bi­li razem około 80mln Chrze­ści­jan. Na­stęp­nie, aby po­ło­żyć kres nie­koń­czą­cym się mu­zuł­mań­skim in­wa­zjom na chrze­ści­jań­ską Eu­ro­pę oraz aby obro­nić Bi­zan­cjum, w 1095 roku na po­le­ce­nie pa­pie­ża Urba­na II za­czę­ły się kru­cja­ty, które było zba­wien­nym środ­kiem do oczysz­cze­nia Eu­ro­py z is­la­mu.
prawda
4 lata temu
A co na to obrońcy ciapatych ,zgadzają się z tą sektą islamską...
Kazwe
4 lata temu
U nas za bluźnierstwo nie ma żadnej kary! W Polsce bluźnią przeciw Chrystusowi-przeciw Bogu i ubliżaja Chrześcijanom ( J.P.II) i nikt nie stanie w obronie Kościoła! Takie mamy prawo i takich sędziów.
POhybel
4 lata temu
Ja zimą codziennie palę koranem, to najtańsza rozpałka, a po za tym dobry uczynek
Edzia
4 lata temu
To może tak dla odmiany jakiś postepowy artysta wystawi sztukę w której spali Koran, albo przynajmniej aktorzy będą na nim kopulowac . Byłaby to bardzo ciekawa sztuka, tylko coś brak chętnych, wszyscy tylko walkuja krzyż i biblię i tak bezpiecznie manifestuja wolność sztuki-haha. Żałosne!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić